Je to již třináct let, ale ona nezapomněla! A hodlá se pomstít…

recenze knihy Se mnou jsi v bezpečí

     Uběhlo již třináct let a Anna stále nezapomněla. Žije velmi osamělým životem. Pracuje jako poštovní doručovatelka u Královské pošty, její život je jedna velká rutina. Z práce domů, z domova do práce, kočka, občasná návštěva její soudky, která ji téměř vychovala a byla jí vždy velkou oporou. Osamělá a zvláštní – taková je Anna. Hluboko uvnitř ní ovšem doutná nenávist a zloba. Je to už nějaký čas, přesně třináct dlouhých let, ale přesto jako by to bylo včera. Cítí se odhodlaně a trpělivě. Jednoho dne nadejde její chvíle a ona ji znovu najde a pak, pak jí oplatí všechno špatné co kvůli ní zažila…

     Další stereotypní den, další cesta do práce, další nekomplikovaný den. Jenže se stane ta nehoda. Anna je svědkem dopravní nehody při které auto srazí motorkáře. Anna nebohého zraněného drží za ruku, on ji prosí o pomoc a ona ví, že mu pomůže. Její pohled ovšem nespočívá na zraněném, ale na řidiči, který nehodu zavinil. Je to ona! Věděla, že ji jednoho dne vypátrá. Tohle šlo poměrně hladce, teď ji tu má jako na dlani. Nepanikař, nezmatkuj, všechno si řádné promysli. Našla jsi Carlu, tu, která může za všechno!

Se mnou jsi v bezpečí     Anna je sice možná osamělá a nerada vyhledává blízkost jiných lidí, ale velmi rychle se vnutí do přízně zraněnému Liamovi a jeho babičce se kterou žije. Díky němu se blíže dostane ke Carle, jen díky němu ji teď může pozorovat a hlídat.

     Čím, jakou událostí, je ovlivněno Annino chování a počínání? Z nijak nevýrazné osoby se v určitou chvíli stává posedlá a zákeřná. Za každou cenu se snaží ochránit Liama a zničit Carlu, která stále a do poslední chvíle bude popírat, že je ta, za kterou ji Anna má. Kdo je tady skutečně v nebezpečí?

     Se mnou jsi v bezpečí je psychologický thriller, který vás nenechá chladnými. Je protkaný vyšinutostí skrz na skrz. Již od začátku čtení nabudete dojmu, že tady zkrátka něco nehraje. Budete mít svíravý pocit úzkosti a nebudete ho moci ze sebe setřást. Charaktery všech postav jsou skvěle vykresleny a dokonale podtrhují ponurou atmosféru, která do vás proniká postupně, ale s nemalou razancí. Když má psychopatické sklony muž, většinou je to prostě brutální a zvrhlé, ale když má podobné sklony v románech žena, je to mrazivě skličující. A přesně tak se budete cítit při čtení této knihy. Vřele ji doporučuji všem milovníkům psychothrillerů!

     Mystery Press opět nezklamal. Vlastně se mi ještě nikdy nestalo, že by jejich knihy z řad psychothrillerů a thrillerů u mě neobstály jinak než na výbornou. V tomto nakladatelství mají totiž vytříbený čich na dobré knihy!

 

 

Název knihy Se mnou jsi v bezpečí
AutorK. L. Slater
ŽánrLiteratura světová, Pro ženy, Thrillery
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2018
Počet stran352
ISBN978-80-7588-041-3
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)