Neděle, 1.10.2023
HudbaKultura

Jean Michel Jarre rozezní svoji legendární laserovou harfu

Jean Michel Jarre, foto: Jaromír Zajíček FotoZajda.cz

Brno zažije něco totálně nového a velkolepého. Žádný podobný projekt jsem dosud světu nepředstavil” říká Jean Michel Jarre ke svému koncertu, který bude již 12. listopadu 2011 od 20 hodin v KAJOT Areně.

Průkopník elektronické hudby a klávesový mág JEAN MICHEL JARRE přiváží do Brna speciální techniku, aby divákům předvedl dokonalou trojrozměrnou vizualizaci své hudby – „zvukovou krajinu” jak ji sám nazývá. Rozezní v ní i svoji legendární laserovou harfu, jejíž struny budou sahat až ke stropu haly.

Jean Michel Jarre miluje české publikum, jeho energii a nadšení z hudby, proto do svého turné zařadil i Brno. Představí divákům své nové skladby a především úplně nově pojatou show, při které pódium zabírá téměř třetinu haly. Vše budou snímat kamery, z nichž se obraz okamžitě promítá na obří plátno. Sám Jarre bude mít v brýlích zabudovanou mikro-kameru, díky které se s diváky podělí o své subjektivní vnímání celého koncertu.
Pro Jean Michel Jarreho je toto turné klíčové i v osobním měřítku. 

Před rokem přišel o oba rodiče a také o blízkého přítele a hudebního vydavatele Francise Dreyfuse. Ale právě návratem k hudbě a novým technologiím se Jarre vrací zpět do světa a ke svým fanouškům, kteří mu dodávají tolik energie.

Během turné Jean Michel Jarre vystoupí se svoji show ve 27 městech po celé Evropě. Pro každé město a každou halu, má připraveno speciální aranžmá celého koncertu, které je na míru dané haly. Koncert v Brně bude tedy úplně originální a právě kruhový tvar KAJOT ARENY je pro Jarreho velmi inspirativní. Aby se celá tato technicky velmi náročná tour dala zvládnout, cestuje Jarre i se svým početným teamem luxusně vybavenými sleeper busy, kde má veškerý komfort a pohodlí pro svůj odpočinek, a přitom je stále na cestě.

Jean Michel Jarre připravil pro své diváky skutečnou krajinu hudby, která je nejen slyšet, ale i vidět. Můžeme se tedy těšit na skvělý koncert doplněný o fenomenální multimediální show spojující nejnovější technologie s dokonalým zvukem Jarreho hudby. A jak sám Jarre přislíbil, dojde i na hity z alba Oxygene, kterými oslnil svět již v roce 1976.

 

Kdy: 12. listopadu 2011 
Kde: Brno – KAJOT Arena (bývalá Hala Rondo)
Pořadatel: JVS GROUP
Vstupenky v ceně od 990 Kč do 1390 Kč v předprodeji od 14. dubna v sítích Ticketart, Ticketportal a Ticketpro.

 

 

                  

Fotogalerie z koncertu J.M.Jarreho v Liberci v květnu 2010 -http://fotozajda.cz/koncerty/jarre/galerie.html.

Více na http://www.jvsgroup.cz/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.