Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Jedinečný jazzový koncert v Chrudimi

Jedinečný jazzový koncertJiž je tomu více jak rok, kdy v rámci Swingového odpoledne proběhl úspěšný big bandový projekt Jazzový orchestr ZUŠ Chrudim Reunion. Letošní rok jsme společně s Richardem Šandou posunuli laťku ještě výš a tak jsme pro Vás připravili Jazzový Večer, který se bude konat 4. listopadu 2016 v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi.

Koncert bude jedinečný, jelikož jsme sestavili big band jen pro tuto událost a prozatím není záměrem tento koncert vícekrát opakovat! Big band je složený z nejlepších hráčů mladé generace české a slovenské jazzové scény. Na jednom pódiu se tak potkají hráči například z Concept Art Orchestra (big band vedený trumpetistkou a skladatelkou Štěpánkou Balcarovou, tento big band je držitelem ceny Anděl v kategorii Jazz&Blues a album s názvem Prague Six bylo jazzovými odborníky a českým rozhlasem oceněno jako nejlepší jazzové album roku 2016) dále se můžete těšit na členy Rozhlasového big bandu Gustava Broma (big band s dlouholetou tradicí se v roce 2013 stal rezidentním orchestrem Českého rozhlasu, díky novým mladým hráčům a jejich skladbám dostal big band nový směr a budoucnost) nebo také na členy a-cappella sextetu SKETY, který sklízí úspěch po celém světě (několik nominací na a cappelové ‘grammy’ cen CARA, úspěch na vokální soutěži Vokal Total v rakouském Grazu a spolupráce například s legendárními New York Voices).

Obsazení:

Vocal: Marta Kloučková

Trumpets: Ondrej Juraši(SK, lead), Jaroslav Kohoutek, Lukáš Oravec(SK) Štěpánka Balcarová

Trombones: Jan Jirucha(lead), Štěpán Janoušek, Richard Šanda, František Jelínek

Saxophones: 

   Alto: Andy Schofield(UK, lead), Petr Kalfus
   Tenor: Rostislav Fraš, Zdeněk Tománek
   Baritone: Róbert Mitrega

Jedinečný jazzový koncert

Koncert je pořádán s finanční podporou města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.