Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Jeho poslední slova

Hannah má pocit, že konečně žije šťastně. Provdala se za úspěšného Owena Michaelse, který ji bezmezně miluje. Starosti jí dělá pouze nevlastní dcera Bailey, jejíž city k Hannah by se daly přirovnat k pořádně zamrzlému kusu ledu. Jednoho krásného dne Owen náhle zmizí a jediné, co po sobě zanechá, je vzkaz, aby Hannah dávala pozor na Bailey. Dívka přišla v dětství tragicky o matku, tím spíš má prosba naléhavý tón. Ale co se vlastně děje? Kam se Owen poděl? A proč byla provedena policejní razie na firmu, v níž pracoval? Možná je vše úplně jinak, než Owen celou dobu Hannah tvrdil. Vypadá to, že Bailey, aniž by si toho byla vědoma, hraje hlavní roli v pátrání po Owenově minulosti. Podaří se Hannah zjistit, co se stalo a ochránit Bailey jak si to dívčin otec přál?

Jeho poslední slova - recenzeThriller Jeho poslední slova je první počinem, který u nás autorce Lauře Dave vychází. Nejedná se o thriller v klasickém slova smyslu, mohli bychom ho podle námětu i zpracování zařadit mezi psychologické příběhy, jejichž děj není založen na akci, ale na chování a jednání postav.

Laura Dave se zaměřila na vztahy mezi nevlastními příbuznými, zejména na ten z nejkřehčích a nejsložitějších na světě, vztah nevlastní matky a dcery. Bailey nechce novou manželku svého otce přijmout a akceptovat, přesto s ní musí začít vycházet, nebo se o to alespoň pokusit, pokud chtějí obě zjistit, co se stalo s Owenem. Spisovatelka velmi dobře zachytila komplikované pouto mezi Hannah a Bailey a popsala dívčino chování tak věrně, že vám Bailey poleze na nervy, je to puberťačka každým coulem a Hannah má co dělat, aby dívčiny občasné pozitivní reakce nezničila hned v zárodku. 

Jelikož v rámci žánru, do kterého tento psychologický thriller spadá, nejde už nabídnout mnoho nového, protože všechno jsme už někdy četli, může se vám i tento příběh zdát předvídatelný. Naštěstí autorka v jeho druhé části cílí na výše zmíněné mezilidské a rodinné vztahy a nechává své hrdinky nejen hledat cestu k sobě navzájem, ale také odhalovat spoustu tajemství a dávných křivd

Román Jeho poslední slova je pozvolna plynoucím psychologicky laděným thrillerem o rodinných vztazích, tajemstvích a o tom, že si někdy nemůžeme být jistí tím, koho vedle sebe máme.

 

Název knihy Jeho poslední slova
AutorLaure Dave
Žánrpsychothriller
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2022
Počet stran296
ISBN978-80-249-4807-2
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.cz

Palmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)