Neděle, 2.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Její konec

recenze knihy Její konec

Příběh se odehrává v klidném maloměstě. Seznamujeme se s manželským párem – se Stephanií a Patrickem. Idylický pár, jež má momentálně plnou hlavu starostí s malými dvojčaty, které trápí kolika a ustavičně pláčou. Což má za následek Patrickovu pracovní nesoustředěnost a Stephaniinu vyčerpanost a frustraci. Ale i přes to všechno jsou šťastní. Co víc si přát.

Život zdá se plyne tím správným tempem i směrem. Do té doby, než se objeví jedna žena, která se začíná nebezpečně přibližovat do “klidných vod” mladého manželského páru. Kdo to je a proč se tak najednou objevila? Patrick nebude moct mlčet do nekonečna. Nemůže Stephanii dál lhát. 

A tak se jednoho dalšího ubrečeného dne provalí něco, co otřese základy doposud stabilního manželství. Stephanie se dozvídá zvláštní podrobnosti o smrti Patrickovy bývalé manželky. Může ta žena mluvit pravdu? Byl by její muž schopen takových věcí, které o něm ta podivná žena vykládá. Od té doby, co se zde objevila není nic jako dřív. Ale to už není i jinde… Kam totiž ona vejde tam způsobí jen zmatek a problémy.

Na čí straně je pravda? A co se tenkrát skutečně stalo? S jistotou to může vědět pouze jeden člověk.

Její konecJde již o pátou knihu autorky Shari Lapena, která vzbuzuje u  českých čtenářů velké nadšení. Ale není tomu vždy tak. Třeba jako právě u této poslední knihy. Zde se setkáváme s celkem vlahým hodnocením menší poloviny čtenářů. Většinou v souvislosti s tím, že jsou od autorky zvyklí na mnohem lepší příběhy. Já vlastně nevím jak to posoudit. Od Shari Lapena jsem zatím četla jen dvě knihy, její první Manželé od vedle a tuto poslední Její konec. Upřímně? Asi se zatím řadím k té nepříliš spokojené menšině. První kniha ve mně nezanechala příliš mnoho emocí a vzpomínám si velmi dobře, jak se mi nelíbil autorčin styl psaní, uvažování a dialogy. Těžko říci, zda za to může překlad nebo jde o opravdu osobitý styl. A taky je v celku možné, že to je jen můj pocit. Každopádně, to samé mi vadilo i tentokrát. 

Příběh jako takový rozhodně baví, je zajímavý. První polovina knihy se ovšem čtenáři může zdát pozvolná až vleklá. Je třeba vydržet a pak se dočkáte. Příběh začne nabírat na obrátkách a zvědavost vás požene kupředu. Ovšem i tak se může stát, že vám bude “cosi” chybět nebo vám bude “cosi” překážet. Podle mého názoru Shari Lapena občas inklinuje k patetičnosti, nesouvislým a plácajícím dialogům a k bezbřehé nudnosti. Nutno však podotknout, že mi to nezabránilo knihu dočíst. Její konec hodnotím jako lepší průměr, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Nijak nevybočuje z řady něčím výjimečným. Toť můj názor, který mě, ale, neodradí od přečtení dalších knih této autorky. Ale abych knihu jen nekritizovala – Lapena umí velmi dobře vykreslit charaktery postav, to se jí musí nechat. Přesně ví, za jaké nitky zatahat, aby vás naštvala, získala na svou stranu nebo vás donutila nenávidět. To fakt umí!  Takže neklesejte na mysli a směle do přečtení, protože za to i tak určitě stojí. Je to zkrátka Shari Lapena!

 

Název knihy Její konec
AutorShari Lapena
ŽánrLiteratura světová, Pro ženy, Thrillery
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2021
Počet stran296
ISBN978-80-242-7304-4
  
Nákup knihy www.kalibr-knihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)