Pátek, 29.9.2023
HudbaKultura

Joe Satriani přiveze do Prahy své nové album

Joe Satriani, foto: Jaromír Zajíček - FotoZajda.czAmerický kytarista Joe Satriani uvede v závěru července na trh nové album Shockwave Supernova, které přijede osobně představit i svému početnému českému publiku. A to hned dvakrát! 15. října 2015 zavítá do pražského Fora Karlín a o den později do Werk Areny v Třinci. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro od 790 korun.

Shockwave Supernova nese v kytaristově diskografii pořadové číslo patnáct a stejný počet skladeb také nabídne. K natáčení si Satriani přizval trio prvotřídních muzikantů, kteří s ním budou následně křižovat svět i na turné – renomovaného klávesistu Mika Keneallyho (James LaBrier, Steve Vai), bubenického kouzelníka Marca Minnemanna (The Aristocrats, Steven Wilson, Kreator) a baskytarové eso Bryana Bellera (James LaBrier, Steve Vai).

Nemohl jsem si ke vzniku tohoto alba přát lepší kapelu. Marco a Bryan patří v jejich kategoriích k nejlepším muzikantům a navíc oba milují výzvy. Takže když za nimi třeba přijdu a řeknu jim: Hele, tohle demo zní trochu metalově, můžeme z něj udělat umělečtější záležitost?, tak vím, že budou přesně vědět, co mám na mysli a společně to zmákneme,” pochvaluje si Satriani kapelu, ze které pochopitelně neopomene zmínit ani Keneallyho: “Mike je nejen jedním z těch šíleně talentovaných chlapíků, kteří zahrají na cokoliv, co jim podstrčíte, ale on vám to navíc naservíruje zpět v šesti různých podobách. Před pár lety jsem o něm na turné žertoval s basákem Allanem Whitmanem, že se ho musíme zbavit, protože vedle něj vypadáme všichni jako školáci,” říká s úsměvem Satriani, který se při vzniku nového alba sešel o sedmi letech ve studiu také s Johnem Cunibertim. “John mi práci ve studiu opravdu hodně usnadňuje. Je skvělým tvůrčím katalyzátorem a zároveň vynikajícím zvukařem. Jelikož jsme dlouholetí přátelé, ví přesně, jak na mě. Nebojí se mi říct svůj názor a zároveň vždy rozpozná moment, kdy je lepší neříkat nic,” pousmívá se Satriani a vzápětí dodává: “Před natáčením téhle desky jsem za ním přišel, že chci speciální album. Žádné přehnané zvukové limity a komprese, ale naopak silný a dynamický sound. Myslím, že se nám to povedlo“.

Joe Satriani

JOE SATRIANI
Joe Satriani patří k největším kytarovým ikonám od roku 1987, kdy prorazil do širokého povědomí s albem Surfing With The Alien. Od té doby prodal na 10 miliónů alb a získal 14 nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů jako např. Kirk Hammett z Metalliky nebo kytarový virtuóz Steve Vai a legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si jeho dokonalou technikou hry rádi zdobí svá turné.

V roce 1995 založil dnes již legendární koncertní formaci tří hvězdných kytaristů G3, pod jejíž hlavičkou vystupoval Satriani na jednom pódiu např. se Stevem Vaiem, Ericem Johnsonem, Kenny Wayne Shepherdem, Stevem Morsem, Yngwie Malmsteenem a řadou dalších kytarových es.

G3, foto: Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz

Jeho zatím poslední nahrávkou je album Unstoppable Momentum z roku 2013, které dosáhlo na 42.příčku v hitparádě nejprodávanějších alb ve Spojených státech Billboard 200, kde zůstalo po tři týdny a v dalších devíti zemích figurovalo v TOP 100.

Evropská část Shockwave Supernova vypukne 17.září ve Francii a ještě před zveřejněním říjnových koncertů v České republice zahrnovala už na tři desítky koncertních zastávek.

Joe Satriani

Více na www.satriani.com.

Mania Promotion s.r.o.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.