Čtvrtek, 22.2.2024
Chrudim

Kalendář ukazuje na krásy českého venkova

KalendářChrudim – Mikroregion Chrudimsko vydal nástěnný kalendář s výběrem nejzajímavějších míst na Chrudimsku – Hlinecku. K dostání je zdarma na Informačním centru v Chrudimi a na dalších turistických infocentrech regionu.

„Kalendář obsahuje řadu zajímavých míst regionu, a protože krás je tolik, vydrží všem doma na stěnách až do prosince roku 2015. Je to vlastně nástěnný kalendář na tři roky,“ říká místopředseda svazku Roman Málek. Cílem realizátorů totiž bylo zůstat dlouhodobě v paměti všem návštěvníkům.

„Krás je u nás velké množství. Některé jsou pěkné přes léto, jiné přes zimu. Na Chrudimsko – Hlinecko je možno cestovat díky rozmanitosti po celý rok,“ připomíná Málek s tím, že informace pro turisty aktualizují jednotlivá města na společném portálu www.navstevnik.cz

Na snímcích kalendáře jsou zachyceny nejenom sakrální stavby, zříceniny, ale i příroda regionu či turistické cíle.

Kromě návštěvníků infocenter se kalendář objeví na vybraných výstavách a veletrzích společně s dalšími propagačními materiály turistického území.

Kalendář byl vydán jako součást projektu „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko II“, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.  Partnery projektu jsou města Turistické oblasti Chrudimska – Hlinecka a Česká rada dětí a mládeže.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.