Pondělí, 15.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Kam mají téct peníze z EU v regionech po roce 2014? Podívejte se a připomínkujte!

altusChrudim – nové plánovací období EU sice začne až za rok, ale v současné době intenzivně probíhají přípravy dalšího období z pohledu zájmů České republiky. Na rozvoj regionů – potažmo měst, obcí, ale i neziskových organizací, by se měl zásadně podílet i nový Integrovaný regionální operační program. Právě ten je v současné době dokončen v první podobě a je možné jej do 7. dubna 2013 připomínkovat.

 

„Přípravy neprobíhají příliš klidně, navíc je znát i časový nátlak. S přípravami se mělo začít již dříve, ale na druhou stranu je dobře, že materiál je takto veřejně probírán a i neziskové organizace jej mohou připomínkovat. Neziskové organizace jistě bude zajímat problematika cestovního ruchu, ale například i sociálního začleňování či vzdělávání,” říká Roman Málek z chrudimského Občanského sdružení Altus a člen řídícího výboru IROP na MMR, který společně s Jaromírem Hronem z Asociace NNO ČR se snaží hájit zájmy neziskových organizací.

První verzi naleznou zájemci na stránkách www.osaltus.cz v záložce EU 2014 – 2020. Připomínky je potřeba zasílat na předepsaném formuláři do 7. dubna 2013 do 15 hodin, následně budou zkompletovány a předány hromadně na Ministerstvo pro místní rozvoj.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.