Neděle, 1.10.2023
Sport

Kam na snowboard do zahraničí?

Rádi byste vyrazili na snowboard za hranice Česka? Nabídka skvělých míst je v Evropě více než dostatečná. Doporučíme vám hned několik z nich podle toho, co od střediska očekáváte.

Kam na nejlepší freeride?

Freeride je dechberoucí disciplína, která je pro snowboardisty tak trochu typická, přestože na neupravené svahy s radostí zavítá i spousta lyžařů. Freeride a prkno k sobě ale zkrátka patří tak nějak více. Jde o definici svobody a nespoutanosti, které má v krvi každý snowboardista.

Nikdy při freeridu nezapomínejte na bezpečnost. Dejte si pozor na lavinová nebezpečí a nikdy na neupravené sjezdovky nevyrážejte sami. K měření vašich výsledků i jako prostředek k záchraně v nouzi vám mohou posloužit chytré hodinky. S sebou si vezměte i další doporučené freeridové vybavení.

Verbier, Švýcarsko

Švýcarský Verbier bývá často označován jako vůbec nejlepší freeridové středisko v Evropě. Ostatně pravidelně se tam jezdí jeden ze závodů Freeride World Tour. Čeká na vás spousta neupravených kopců od lehčích až po ty nejnáročnější.

Jasná, Slovensko

Také v Tatrách se nachází jedno středisko, které je nejen pro své freeridové sjezdovky velice oblíbené. Jde o Jasnou v Nízkých Tatrách. Hledáte-li tedy zahraniční středisko, kde ale nebudete mít problém se domluvit, Jasná je vaše jasná volba.

Vyhlášené snowparky

Jsou snowparky vaším druhým domovem? V alpských střediscích se nacházejí ty nejlepší snowparky na světě, o zábavu v nich není nouze. Spousta dokonalých skoků, rampy, raily, boxy a mnoho dalšího. Kam vyrazit?

Livigno, Itálie

Livigno patří k nejvyhlášenějším evropským snowparkům a je považováno za vůbec nejlepší snowpark v Itálii. Ve skutečnosti jsou tam snowparky dva, Mottolino a Carosello. Chcete-li jen to nejlepší, vyrazte do Livigna.

Avoriaz, Francie

Francouzské středisko nabízí hned několik různých snowparků, které se liší podle obtížnosti. Na své si v něm tak přijdou naprostí začátečníci, stejně jako ti nejpokročilejší.

Chcete-li jen jezdit na sjezdovce

Pokud zkrátka chcete jezdit jako většina ostatních snowboardistů a lyžařů po upravených sjezdovkách, máte výběr takřka neomezený. Vybírat můžete ze stovek středisek v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku, Německu, ale i Slovinsku a na Slovensku, bavíme-li se o střediscích poměrně snadno dostupných autem. Namátkou můžete doporučit následující:

  • Flachau, Rakousko
  • Hochficht, Rakousko (Šumava)
  • Cortina d’Ampezzo, Itálie
  • Kitzbühel, Rakousko
  • Val d’Isère, Francie
  • Svatý Mořic, Švýcarsko
  • Krvavec, Slovinsko 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.