Kam za divadlem? Doporučujeme Skuteč

Kam za divadlem? Doporučujeme SkutečRádi si občas zajdete do divadla? Možná byste rádi chodili i častěji, ale nechce se vám daleko cestovat a vracet se domů pozdě v noci. Ideálním řešením je pro vás zakoupení divadelního abonmá Kulturního klubu Skuteč (KKS).

V únoru roku 2010 se rozjíždí v pořadí již IV. cyklus, v němž má divák možnost zhlédnou každý měsíc jedno divadelní představení. Na jevišti skutečského klubu se vystřídala již řada  pražských divadel (ABC, Palace, Divadlo Radka Brzobohatého, Fidlovačka, Pod Palmovkou, apod.) i množství krajských scén z celé ČR (Divadlo Mladá Boleslav, Moravské divadlo Olomouc, Východočeské divadlo Pardubice, Slezské divadlo Opava, Klicperovo Divadlo Hr. Králové, Horácké divadlo Jihlava atd.). V neposlední řadě přijíždějí i menší soubory jako např. oblíbené Divadlo Ořechov či DS Klicpera z Chlumce nad Cidlinou.

Nejnovější cyklus divadelních představení nabízí výběr tří výborných komedií a dvě zpracování klasického námětu. Seznam představení včetně termínů je uveden níže. A jaké výhody vám ve Skutči nabízejí? Předně je to velmi přijatelná cena – za stálé sedadlo na všech pěti hrách zaplatíte 950,- Kč. Přepočteno 190,- Kč za jedno představení; přičemž průměrná cena vstupenky v Praze se pohybuje kolem tří set korun. Abonentka je pochopitelně přenosná (nemůžete-li jít na představení vy, s abonentkou může kdokoli jiný jít za vás). Za druhé vám odpadá zejména časové náročné cestování. Obzvlášť pokud navštívíte divadlo v týdnu a musíte druhý den ráno do práce, je příjemné vrátit se domů do 22 hodiny (začátky představení jsou v 19 hodin). V neposlední řadě nabízíme výhodu již „prověřeného“ představení. Jejich výběr ve Skutči totiž neponechávají náhodě. Pracovníci odboru kultury v průběhu roku navštíví mnohdy i obdivuhodný počet představení a na programu abonmá se pak objeví jen ta z nich, se kterými byli spokojeni, resp. ta která dle jejich uvážení uspokojí, ale ještě lépe nadchnou jejich diváky. Jak sami říkají: „Náš divák – náš pán. Zasloužíte si to nejlepší!“

Připočteme-li velmi pěkné a moderní prostředí velkého sálu KKS, dobrou akustiku, pohodlná divadelní křesla, nezbytné zázemí v podobě občerstvení i o přestávkách a dostatečně prostorné parkoviště, můžeme říci, že zakoupením divadelního předplatného mnohem více získáte než utratíte.

Kromě abonmá jsou samozřejmě k dispozici i volné vstupenky na jednotlivá představení. Ty jsou v prodeji vždy měsíc před uvedením daného představení a jde o přístavky, tzn. pohodlné židle, které jsou přistaveny na okraje jednotlivých řad (po jedné a po dvou) a druhá řadě na balkoně.

Vedle divadelních představení nabízí Kulturní klub Skuteč i další pestrý program (koncerty, zábavné pořady, plesy, taneční, pořady pro školy atd.) Podrobný program hledejte na webových stránkách města www.skutec.cz 

Zde najdete i podrobný popis jednotlivých divadelních představení a potřebné kontakty.

 

MARKÉTA LAZAROVÁ – Vladislav Vančura, úprava Jiří Seydler, Východočeské divadlo Pardubice – 24. 2. 2010

JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU – Patrick Ryan, Divadlo A. Dvořáka Příbram – březen 2010 (termín bude upřesněn)

ÚŽASNÁ SVATBA – Robin Hawdon, Moravské divadlo Olomouc – 19. 4. 2010

HRÁČI – Nikolaj Vasiljevič Gogol, Městská divadla Pražská – 12. 5. 2010

AŤ ŽIJE KRÁLOVNA! – Robert Bolt, Divadlo pod Palmovkou Praha – 15. 6. 2010

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.