Kapela Marien mění sestavu!

pravouUž je to pár týdnů, co se na webech různých kapel začala objevovat první únorová sobota jako termín Pardubické folkové noci. Postupem času jsme zjistili, že vlastně nepůjde o běžný festival, ale že to bude vyvrcholení zcela jiné události, která proběhne o pár hodin dříve na pardubické radnici. Tento den si totiž ke vstupu na společnou cestu životem vybrali Víťa Troníček a Zdeňka Němcová a to jsme si nemohli nechat ujít.

K radnici jsme dorazili těsně před zahájením obřadu a tak jsme se mohli rovnou zapojit do špalíru, kterým v zápětí procházela nádherná nevěsta. A protože byly splněny všechny zákonem stanovené podmínky, obřadní síň o několik minut později společně opouštěli manželé Troníčkovi. I přesto, že tento den panovalo v Pardubicích slunečné, téměř jarní počasí, snesl se na novomanžele před radnicí pořádný déšť. Naštěstí šlo jen o tradiční házení rýže, kterého se ujali zejména muzikanti ze spřátelených kapel. Po několika dalších legráckách a společném focení odjeli svatebčané na hostinu a my se začali těšit na večerní festival. O něm vám ale povíme až příště.
“Dá se touhle cestou jít. Jsme jen dva kůly, co se snaží pochopit světlo a tmu, že bez bílé černá černou nemůže být”. Tolik citace jedné Víťovy písničky, která se objevila i jako motto na svatebním oznámení. Popřejme tedy novomanželům, ať vždy vědí, kudy se dát a na společné cestě životem překonají všechny překážky.

Reportáž z festivalu pro vás připravujeme.

Více fotek z obřadu na spakoun.rajce.idnes.cz.

Foto: IBK

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.