Karanténa

recenze audioknihy Karanténa

Londýn je epicentrem globální pandemie. Zákeřný virus si vyžádal už tisíce mrtvých. V izolovaném městě bují násilí a nepokoje, na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. 

Tenhle skotský spisovatel je mým šálkem kávy. A tak jeho nová audiokniha od vydavatelství OneHotBook trvající přes 9 hodin byla jasnou volbou při mých cestách autem.

Londýn. Smrtící a nezvladatelná pandemie viru ptačí chřipky. Není účinný lék, není místo v nemocnicích. Město je členěno na zdravá a nemocná ghetta, které domobrana neváhá bránit se zbraní v ruce.

Na stavbě se najdou čerstvé ostatky dětské kostry. K případu je povolán detektiv se spoustou osobních problémů – (jak jinak) obrovitý Skot, Jack MacNeil, který má navíc u policie brzy skončit. A ten se rozhodne případu přijít na kloub za každou cenu. O pomoc požádá, po nehodě na vozík upoutanou, ale ve svém oboru jednu z nejlepších, doktorku asijského původu –  Amy .

Podařím se jim usvědčit vraha? Kdo je tajemný pan Smith? Zjistí i něco víc?

Vím, že nyní máte plné uši informací a článků o jiném viru – COVIDU. Ale stejně si tuhle detektivku poslechněte. Bude vám běhat mráz po zádech a to ne jen díky apokalyptické vizi Petera Maye.

Herec Daniel Bambas se ujal převyprávění příběhu a ať jde o mužské či ženské postavy, mistrně interpretuje jejich dialogy i děj samotný.

Obal audioknihy je totožný s knižním a je na něm zachycen Westminsterský palác, nad kterým se stahují hrozivá bouřková mračna.

Vydavatelství OneHotBook jako vždy vložilo do vyprávění pár hudebních motivů k oddělení kapitol a dokreslení atmosféry. Pozornější posluchači jistě zachytí asijské motivy a zvuky sirén.

Díky Karanténě si uvědomíme, že realita, ve které aktuálně žijeme, je pořád dost šťastná…

 

Karanténa
 

 

Název audioknihy Karanténa
AutorPeter May
InterpretiDaniel Bambas
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka9 hodin 20 minut
EAN8594169483559
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.