Pondělí, 11.12.2023
Deskové hryVolný čas

Karetní hra – Hravé vlajky

Hravé vlajkyHravé vlajky – rychlá karetní hra, která procvičí váš postřeh i znalosti! Hráči hledají dvě stejné vlajky zemí z celého světa. Kdo rychle a správně umístí všechny své karty, vyhrává.

Hra obsahuje:

49 karet s vlajkami,
8 karet světadílů,
1 mapu světa,
1 pravidla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pravidla

Hra obsahuje 49 karet s vlajkami (8 vlajek na každé kartě), 8 karet světadílů a mapu. Na každé dvojici karet je jedna vlajka shodná. Hráči musí tuto kartu co nejrychleji najít.

Průběh hry

1. Zamíchejte balíček karet a dvě vrchní karty položte doprostřed stolu lícem nahoru.
2. Zbytek karet rozdejte stejným dílem mezi hráče, lícem dolu.
3. Rozdávající řekne: ”Vlajky”! Každý hráč si ihned vezme dvě vrchní karty ze svého balíčku.
4. Rychle najděte na kartách v ruce vlajku, která je shodná s vlajkou na některé z karet na stole! První hráč, kterému se to podaří, položí svoji kartu na odpovídající kartu na stole lícem nahoru a řekne název země shodné vlajky.
5. Stejným způsobem se přikládají karty světadílů. Kartu světadílu přiložte na kartu obsahující shodnou
vlajku (např. Francie/Evropa).
6. Jakmile umístíte správně kartu na stůl, ihned si vytáhněte ze svého balíčku další kartu a opět hledejte na svých kartách vlajku shodnou na kartách na stole. Hráči mají na ruce maximálně dvě karty.
7. Hráč, který se jako první zbaví všech svých karet, vyhrává hru.

Varianty

1. Hrajte s jednou kartou na stole nebo se třemi.
2. Místo dvou karet v ruce hrajte s jednou nebo třemi kartami.
3. Hráči musí jmenovat město nacházející se v zemi, jejíž vlajku našli. Např. hráč, který přikládá svoji kartu
na kartu s vlajkou Nový Zéland, musí říct: ”Auckland” nebo ”Wellington”.
4. Po nalezení shodné vlajky musí hráči ukázat tuto zemi na mapě.

Hravé vlajky

 

Název hry:         Hravé vlajky
Dino ToysVýrobce:            Dino Toys 

Počet hráčů:     1 – 6
Věk hráčů:         6+
Doba hraní:       10 minut

Kategorie:           karetní hry, vzdělávací hry, postřehové hry
Klíčová slova:     karty, zeměpis, vlajky

E-shop:                http://www.mojedino.cz/hry/HRAVE-VLAJKY.html

Hravé vlajky

 

 


Dino Toys
Společnost Dino Toys s.r.o. je stabilní, rodinná firma dodávající produkty v oblasti hraček do domácností v České republice, ale i zahraničí, již od roku 1993, kdy byla společnost založena. Snažíme se poskytnout skvělou zábavu jak nejmladším generacím, tak i generacím starším, které vyhledávají hry, puzzle, obrázkové kostky, plyšové hračky, hrací karty, plastové hračky nebo Rubikovy kostky. Nabízíme kompletní program dětských a dospělých puzzlí, dětských, rodinných, edukativních i party her ve velmi kvalitním provedení. Společnost Dino Toys spolupracuje s významnými výtvarníky, grafiky a vynálezci a pro jednotlivé zákazníky nabízí výrobu speciálních nebo lokálně adaptovaných titulů.

Společnost si od roku 1993 buduje silné postavení na trhu a snaží se být součástí každodenních životů českých rodin. Do povědomí široké veřejnosti se společnost dostala díky řadě úspěšných her a širokému sortimentů puzzlí. Mezi nejúspěšnější tituly společenských her na českém trhu se řadí Dostihy a sázky, Člověče nezlob se, Pojď si hrát nebo Kris Kros a nejúspěšnější licence Walt Disney, Zdeněk Miler, Čtyřlístek.

Základem strategie vývoje produktů Dino byl od počátku důraz na nejvyšší kvalitu obsahu, výtvarného zpracování a technického provedení. Základní strategií obchodu vždy byl a je důraz na špičkový logisticko-obchodní servis, moderní metody prodeje a solidní a zodpovědný přístup každého zaměstnance k zákazníkům.

Společnost Dino Toys je ve svém sortimentu významným obchodním partnerem v Čechách i na Slovensku. Na domácím trhu spolupracuje se všemi mezinárodními řetězci aktivními na českém trhu (Ahold, Globus, Interspar, Kaufland, Makro, Tesco) a zároveň s významnými velkoobchody. Dále přímo spolupracuje se specializovanými obchody (např. Bambule, Pompo, Sparkys, Wiky).

Od roku 2014 společnost přichází se staronovou plastovou Tatrou 148 na pískoviště, kterou si spoustu lidí pamatuje ze svého dětství. Zároveň vytváří pro zákazníky projekt individuální zakázky, kdy si zákazník může na míru vytvořit puzzle, Člověče nezlob se, či pexeso.

 


Hrajeme si s Chrudimkou
Klub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem,
kteří si umí a chtějí hrát!

Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně,
a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na Facebookovém profilu klubu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.