Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Katie Melua zavítá do Prahy

Katie Melua zavítá do Prahy7. listopadu 2012, Kongresové centrum Praha

V pouhých 22 letech byla vyhlášena nejprodávanější umělkyní ve Velké Británii a její debutové album Call Off The Search se zapsalo mezi 100 nejúspěšnějších britských desek v historii. Dvakrát byla nominována na Brit Awards a dvakrát vyhrála ECHO Awards. Těší se respektu kolegů hudebníků i britské královny Alžběty II. a její vystoupení 303 metrů pod mořskou hladinou je zaneseno v Guinessově knize rekordů.

Až dosud její turné Českou republiku míjela, na podzim se to však změní. Osmadvacetiletá Katie Melua přijede 7. listopadu do Kongresové centra Praha, aby tuzemskému publiku představila jak své nové album Secret Symphony tak skladby, které ji katapultovaly na vrchol světových hitparád. Je velmi pravděpodobné že tak v Praze zazní některý z jejích singlů jako Closest Thing To Crazy, Call Of The Search, Nine Million Bicycles nebo coververze Just Like Heaven od Cure, Cohenova In My Secret Life či Crawling Up A Hill od Johna Mayalla.

Katie Melua zavítá do Prahy, foto: Andreas TerlaakKATIE MELUA Příběh Katie Meluy připomíná tak trochu novodobou pohádku. Katie (vlastním jménem Ketevan) Melua se narodila v roce 1984 v Gruzii. Když jí bylo osm, přestěhovala se s rodiči do irského Belfastu a odtud ve čtrnácti letech do Londýna. Přestože byla velkou fanynkou Spice Girls, spíše než zpěvačkou se toužila stát historičkou nebo političkou. Osud ji ale přivedl k pěvecké soutěži Stars Up Their Noses pořádanou britskou televizní stanicí ITV, kterou Katie s přehledem vyhrála. Po základní škole si tak podala přihlášku na londýnskou uměleckou akademii Brit School For The Performing Arts, kde zanedlouho potkala svého budoucího manažera a producenta Mike Batta, s jehož společností Dramatico record label podepsala v osmnácti letech nahrávací kontrakt. V roce 2003 debutovala deskou Call Off The Search, která se s bezmála dvěma milióny prodaných nosičů za prvních pět měsíců od vydání umístila na vrcholku britské prodejní hitparády a podle VH1 se stala 87.nejprodávanější britskou nahrávkou v historii. Její druhé album vydané v roce 2005 Piece By Piece bylo oceněno čtyřnásobnou platinou, třetí a další platinové abum Pictures vyšlo v roce 2007. Následovala další velmi úspěšná nahrávka The House (2010), na které Katie spolupracovala s dvorním skladatelem Robbieho Williamse Guyem Chambersem a producentem Williamem Orbitem (známým mj. spoluprací s Madonnou). 5.března vydala nové album Secret Symphony, které v Anglii vyskočilo rovnou na 8.příčku v prodeji a v Polsku se těší již platinovému ocenění.

Její písně se objevily na řadě filmových soundtracků, např. k životopisnému snímku o autorce a ilustrátorce dětských knížek Beatrix Potter „Miss Potter” s Renée Zellweger a Ewanem McGregorem v hlavních rolích a sama Katie si svůj herecký debut odbyla v epizodní roli ve filmu Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze GrindHouse.

Vstupenky na pražský koncert Katie Melua, který pořádá NuCoast Productions, budou jsou v prodeji od 990 korun v Eventimu a síti prodejen Bontonland.

Katie Melua zavítá do Prahy

Katie Melua (* 16. září 1984, Kutaisi, Gruzie, SSSR)
je gruzínská a britská bluesová, jazzová a folková zpěvačka, skladatelka a hudebnice žijící ve Spojeném království.

Více na http://www.eventim.cz/katie-melua a http://www.katiemelua.com/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.