Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Kávová dynastie – Dny probuzení

„S láskou a kávou bude všechno dobré.“

Jestli máte rádi kávu, tak si ji před čtením knihy Kávová dynastie – Dny probuzení, udělejte pořádný kotel, protože s každou stránkou budete na ni mít chuť víc a víc.
V tomto příběhu se začtete hned do dvou vyprávění, protože autorka se pustila do knihy, která má v sobě dvě dějové linie.

Tou první linií se ocitnete v přítomnosti, o které vám bude povídat mladá žena, Corinne. Hned na začátku ji zastihneme v Brazílii, kde se pohybuje po kávové plantáži, ale telefonát z jejích rodných Cách ji přiměje okamžitě skočit na první letadlo a vydat se domů.
Doma se poté potýká s řízením firmy, o kterou se dělí se svým bratrem Alexanderem a ten není zrovna pro její nápady a inovace. A dává ji to okázale najevo. Proto se Corinne rozhodne jít za svým vlastním snem, jenže je zde spousta úskalí a ona neví, jak se s tím pořádně vypořádat, zda to udělat nebo ne. Jestli získá odvahu, to zjistíte až s přečtením tohoto příběhu.

Druhá linie je vyprávěna Eberhartem, mladým klukem, který žije ve válečném Německu. Jeho otec je nacista, ale on jeho ideály neuznává, ovšem je malý pán a tak se musí podřizovat otci. Za jeho zády se ovšem snaží udělat vždy to nejlepší pro všechny, kteří jsou v ohrožení. A jednoho dne musí narukovat na frontu, i když je ještě mladým, a protože se zařekl, že bude chránit nevinné a bezbranné, zkusit zachránit před odchodem ještě někoho, kdo je pro něj důležitý. Ale… Ta doba byla opravdu zlá. Jak to s ním dopadne, a jestli se mu podaří opravdu plnit si svůj sen a dávat lidem kolem sebe ze sebe to nejlepší, to už se dozvíte při čtení knihy Kávová dynastie – Dny probuzení.

Kávová dynastie„Kdo chce létat, musí mít odvahu odpoutat se od země.“

Příběh je docela krátký, nebo možná tak dobře odsýpal a přijde mi to. Těžko soudit, pro někoho je krátká kniha o 200 stránkách, pro jiného o 400.
Ale můžete mi věřit v tom, že příběh, který se ukrývá na těchto stránkách je čtivý, docela milý – aspoň tedy ta dějová linka od Corinne a krásně ubíhá. Společně s hlavní hrdinkou odkryjete deník jejího dědečka a díky tomu se právě budete ocitat v minulosti, která ovšem bude trápit i ty, kteří žijí v přítomnosti a rozhodnou se vše dořešit, aby nic nebylo nevyřešené a neuzavřené.

Kávová dynastie – Dny probuzení je knihou, která se mi opravdu velmi líbila, bylo to vyprávění, které spousta z nás vyhledává – dvě dějové linie, druhá světová válka, objev deníku a snaha splnit si své sny i přes různé úskalí. Navíc hlavní hrdinka není žádnou naivní princeznou, ale ví, co je důležité, a ač některé okamžiky na ni působí až tísnivě, statečně s tím bojuje.

Tato kniha je prvním dílem ze série a věřím, že každý, kdo se do čtení pustí, se bude, tak jako já, těšit na další díl. Není to jen tou kávou, o které vše je, ale také o způsobu, jakým umí autorka zaujmout. Za mě to zvládla na jedničku.
A jako třešnička na dortu, na konci knihy najdete pár receptů, nejen na nějaké kávové dobroty, ale také na jídlo, které vedlo žebříčky gurmánských hitparád za druhé světové války. Chcete si udělat falešný med? Tak to vám už nic bránit nebude. Přeji krásné čtení!

Hodnocení: 95 %

 

Název knihy Kávová dynastie – Dny probuzení
AutorPaula Stern
ŽánrRomány pro ženy
  
Nakladatelství MOTTO
Rok vydání2022
Počet stran320
ISBN978-80-267-2262-5
  
Nákup knihy www.motto.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MOTTO

Motto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

www.motto.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)