Když padne noc

Když padne nocPředstavte si velkou novostavbu v horách, která na první pohled je velmi moderní. K tomu si představte sněhovou vánici, nikde ani živáčka a vy, s vaší rodinou trávíte relativně klidný večer doma. … Najednou někdo vtrhne do vaší domácí pohody a všechno převrátí vzhůru nohama…

Ben, Sandy a Ivy, rodinka, která žije svým vlastním životem. Harlan a Nicky, další dvě postavičky, které žijí také svým „speciálním“ životem. A najednou se jim jejich životy zkříží…

Když jsem si četla anotaci, tak jsem si byla jistá, že tuto knihu si jednou musím přečíst. Začala jsem asi před třemi dny. Dočteno za dva. A den na přemýšlení a sepsání těchto řádků, protože jsem nevěděla, co napsat, jak to napsat a hlavně, potřebovala jsem příběh vstřebat.

Hned ze začátku, co vytyčím jako nejlepší na celém příběhu je charakter postav a to, jak autorka dokonale zvládla jejich psychologii. Nebyly to žádné přehnané psychotické stavy, ani žádné emocionální vztahy, kdy bych si řekla: „bože, co to jako je?“, ale naprosto přirozené chování, které odpovídalo dané situaci a přišlo mi to tak normální, jak jen mohlo být a dokázala jsem se vžít do pocitů hrdinů.

V knize se střídají kapitoly z minulosti a přítomnosti, abychom si uměli dát dohromady o co vlastně jde. A já se musím přiznat, že minulost mne bavila o mnoho více než přítomnost. Přišlo mi, že přítomnost se schválně natahuje, abych se mohla začíst do více stránek, ale chvílemi mi to přišlo na škodu. Když bych si danou situaci představila v reálu (což jsem dělala hodně často, protože jsem četla převážně v noci), tak bych některé dialogy určitě nepoužila… Možná bych jen zalapala po dechu a pro jistotu ještě omdlela.

Každopádně nelituju času, který jsem knize věnovala, celkově se mi líbila, je to zase něco jiného. Protože děj se odehrává ve velmi krátkém časovém intervalu a já jsem zvyklá, že každý příběh, na který sáhnu a přečtu se odehrává delší časový úsek.

Doporučuji knihu těm, kteří bydlí na „samotě u lesa“, všem, kteří si rádi přečtou dobrý thriller a rádi budou překvapeni koncem, i když, některé věci se dají očekávat, jiné jsou velmi překvapivé.

Celkové hodnocení: 75%

 

Anotace: 

JEDNA RODINA. DVA MUŽI ZBROCENÍ KRVÍ. A NOC, KTERÁ VŠECHNO ZMĚNÍ…

Sandy Tremontovou by nenapadlo, že právě dnes se její život otřese v základech. S nadcházejícím soumrakem sice v domě panuje neklidná nálada, není to ale nic, s čím by si Sandy neuměla poradit.

V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým.

Když rozrazí dveře domu Tremontových, přinášejí s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, přestože ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.

 

Když padne nocNázev knihy:              KDYŽ PADNE NOC
Autor:                           Jenny Milchman
Originální název:       As Night Falls
Překlad:                      Dominika Moulíková
Žánr:                            thrillery

Nakladatelstvi:            MYSTERY PRESS
ISBN:                            978-80-88096-23-8
Počet stran:                  336 stran

E-shop:                         www.MysteryPress.cz

 

Mystery Press

 

 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.