Keltský festival Lughnasad v Nasavrkách již klepe na dveře

Keltský festival Lughnasad v Nasavrkách již klepe na dveřeNasavrky – Již za pár dní, v sobotu 30. července 2011, proběhne v Nasavrkách jubilejní 5. ročník festivalu keltské kultury Lughnasad, který tradičně pořádá občanské sdružení Boii. „Letošní ročník se ponese v duchu setkání tří národů – Keltů, Germánů a Římanů a tomu bude uzpůsoben i festivalový program. Můžete se těšit na tematické přednášky, módní přehlídku i ukázky tradičních řemesel, které budou probíhat od půl desáté až do večera,“ říká ředitel festivalu, Jiří Antoš.

Slavnostní zahájení akce proběhne tradičně ve 14 hodin, v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na gladiátorské zápasy. Kromě toho bude letošní ročník obohacen o koncert v průběhu dne, který připravila skupina mladých lidí za podpory projektu Dreamcatcher. První kapela tak zazní již v dopoledních hodinách, odpoledne pak zahraje skupina Městská.

Celodenní festivalový program vyvrcholí ve večerních hodinách koncertem – zahrají skupiny Jauvajs, Roc´hann (zahraniční host ze Slovenska) a Dick O´ Brass.

Pro návštěvníky je připravena festivalová doprava z Pardubic a možnost přespání v prostorech stanového městečka.

Vstupné je během dne dobrovolné a na večerní koncert je možno zakoupit vstupenky. Máte poslední příležitost nákupu za 115 Kč – předprodej končí již dnes!!! Na místě budou k dostání za 140 Kč.

Festival Lughnasad je nezisková akce, kterou pořádá občanské sdružení Boii společně s dobrovolníky, za podpory Pardubického kraje a města Nasavrky a ve spolupráci s dalšími subjekty.

Keltský festival Lughnasad v Nasavrkách již klepe na dveře

Více informací naleznete také na webových stránkách www.lughnasad.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.