Kinotip: 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

13 hodin: Tajní vojáci z BengházíStrhující příběh o statečných mužích, kteří bojovali na pozadí útoku na americkou ambasádu v libyjském Benghází se k vám do kin prostřílí už dnes.

 

13 hodin poprvé přináší pravdivý pohled na události 11. září 2012, kdy teroristé napadli americkou ambasádu a nedalekou stanici CIA v Benghazi v Lybii. Skupina šesti členů bezpečnostních sil vzdoruje útočníkům a brání americkou půdu. Tito muži překročili rámec svých povinností a jejich mimořádné činy a hrdinství snad zvládnou odvrátit mnohem horší katastrofu.

Tento film je, nikdy neodvyprávěným, osobním svědectvím o tom co se stalo za 13 hodin během tohoto nechvalně známého útoku.

13 hodin je adaptací známé knihy slavného spisovatele Mitchella Zuckoffa. Tato kniha je ohromující, poučný a intenzivní příběh, ale co je nejdůležitější, je pravdivý.

Režie filmu se chopil Michael Bay (Transformers, Skála, Armagedon). Ve filmu si pod jeho vedením zahrají třeba: John Krasinski (Tvrdé palice), James Badge Dale (seriál 24 hodin), Pablo Schreiber (Preservation), David Denham (Muži, ženy a děti) a další.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 4. února 2016.

 

Akční / Drama / Thriller
USA, 2016, 144 min

Režie: Michael Bay

Předloha: Mitchell Zuckoff (kniha)

Scénář: Chuck Hogan

Kamera: Dion Beebe

Hudba: Lorne Balfe

Hrají: John Krasinski, James Badge Dale, Pablo Schreiber, David Denman, Dominic Fumusa,Max Martini, Alexia Barlier, David Costabile, Peyman Moaadi, Matt Letscher, Toby Stephens,Demetrius Grosse, David Giuntoli, Freddie Stroma, Liisa Evastina, Andrei Claude, Nikovich Sammut, Alan Paris

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/51848-13-hodin-tajni-vojaci-z-benghazi/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.