Kinotip: Angry Birds ve filmu

Angry Birds ve filmuDnes již legendární mobilní hříčka o ptáčcích, kteří jsou okradeni o svá vajíčka zlými zelenými prasaty, se rozrůstá o svůj první film.

 

Ten nás zavede na ostrov obydlený šťastnými a veselými ptáky, tedy ne tak úplně. V tomto ráji žije Red (Jason Sudeikis – Millerovi na tripu), trochu náladový pták, rychlík Chuck (Josh Gad – Dokonalý svědek s.r.o.) a těkavý Bomb (Danny McBride – Princ a Pruďas), kteří byli vždycky trochu na okraji společnosti. To se však změní v den, kdy na ostrov připlují záhadná zelená prasata s jejich vládcem Leonardem (Bill Hader – Superbad). A je na jen na našich třech outsiderech zjistit o co těm prasatům vlastně jde.

První verze hry Angry Birds byla vydána v roce 2009 a setkala se s velice příznivými ohlasy, jak od kritiků, tak i od hráčů. A tak se z operačního systému IOS brzy rozlezla na android, konzole a počítače. Ptáčci se dočkali také svých vlastních plyšových hraček, krytů na mobilní telefony nebo své lego verze. Od vydání před sedmi lety byli Angry Birds staženy již více než miliardkrát.

 

 

Oficiální premiéra je stanovena na 12. května 2016.

 

Animovaný
USA, 2016, 98 min

Režie: Clay Kaytis, Fergal Reilly

Scénář: Jon Vitti

Hudba: Heitor Pereira

Hrají: Peter Dinklage, Bill Hader, Jason Sudeikis, Keegan-Michael Key, Josh Gad, Kate McKinnon, Maya Rudolph, Danny McBride, Danielle Brooks, Geoffrey Arend, Jillian Bell, Ike Barinholtz, Tony Hale, Anthony Padilla, Ian Hecox, Romeo Santos, Hannibal Buress

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/322352-angry-birds-ve-filmu/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.