Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Assassin’s Creed

Assassin’s CreedJiž dnes můžete v kinech shlédnout film na motivy populární herní série Assassin’s Creed o odvěkém souboji Templářů a Asasínů.

 

Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender – X:men Budoucí minulost, Hanebný pancharti) je nedobrovolně vysvobozen z cely smrti jen proto, aby se stal součástí staletého boje mezi asasíny, templáři a španělskými inkvizitory. Jeho novým vězením se stává tajné zařízení Abstergo vybavené revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a tím umožňuje vrátit se a prožít vzpomínky předků, které byly dosud ztracené v minulosti. Callum se díky Animusu propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice v 15. století.

Jmenuje se Aguilar de Nerha a je členem bratrstva asasínů, které už několik století vede skrytou válku s řádem templářů, svým odvěkým nepřítelem. Tajná organizace asasínů se zavázala chránit svobodnou vůli lidstva a snaží se zabránit tomu, aby se templáři s pomocí inkvizice zmocnili mocného artefaktu nazývaného Jablko Ráje. A právě tento artefakt je podle přesvědčení templářů nástrojem k ovládnutí celého světa.(CinemArt CZ)

Režie filmu se chopil Australan Justin Kurzel (Snowden, Macbeth). Ve filmu kromě Michaela Fassbendera uvidíme i Marion Cotillard (Edith Piaf, Dva dny, jedna noc), Jeremy Ironse (Zvrat štěstěny, Eragon), Brendana Gleesona (Statečné srdce, Harry Potter a Ohnivý pohár), Michaela Kennetha Williamse (The Wire – Špína Baltimoru, Impérium – Mafie v Atlantic City) nebo řeckou herečku Ariane Labedovou (Fidelio, Alicina odysea, Humr).

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 29. prosince 2016.

 

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
Velká Británie / Francie / Hong Kong / USA, 2016, 115 min

Režie: Justin Kurzel

Scénář: Michael Lesslie, Bill Collage, Adam Cooper

Kamera: Adam Arkapaw

Hudba: Jed Kurzel

Hrají: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Michael Kenneth Williams, Brian Gleeson, Ariane Labed, Callum Turner, Matias Varela, Denis Ménochet, Lee Nicholas Harris, Hovik Keuchkerian, Carlos Bardem, Javier Gutiérrez, Martyn Mayger, Jeff Mash,Coco König

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/308785-assassin-s-creed/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.