Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Avengers: Infinity War

Snímek Avengers: Infinity War završuje neuvěřitelnou desetiletou cestu filmovým světem studia Marvel a přináší na stříbrná plátna nejsmrtonosnější a nejultimátnější válku všech dob.

Krátce po událostech z filmu Thor: Ragnarok, Thanos (Josh Brolin – Milk, Sicario: Nájemný vrah) a jeho následovníci napadnou přeživší občany Asgardu na jejich lodi. Po zmasakrování každé živé bytosti na palubě se ukáže skutečný důvod Thanosova útoku na loď, tím je zářivý Tesseract držený Lokim (Tom Hiddleston – Purpurový vrch, Kong: Ostrov lebek). Tesseract totiž obsahuje jeden z mocných kamenů nekonečna. Šílený titán ho záhy získá a pošle své přisluhovače na planetu Zemi získat další dva kameny – Kámen času držený Doktorem Strangem (Benedict Cumberbatch – Kód Enigmy, Válečný kůň) a Kámen duší umístěný na čele Visiona (Wimbledon, Příběh rytíře). Doktor Strange varován příchodem Thanose požádá o pomoc Tonyho Starka (Robert Downey Jr. – Sherlock Holmes, Kiss Kiss Bang Bang). Přestože se k nim v boji přidají i Hulk (Mark Ruffalo – Spotlight, Prokletý ostrov) a Spider-man (Tom Holland – V srdci moře, Ztracené město Z), tak se po útoku Thanosových vojáků ocitnou v zoufalé situaci. Mezitím objevují Strážci Galaxie trosky Asgardské lodi, kde narazí na zmláceného Thora (Chris Hemsworth – Chata v horách, Rivalové). Když zjistí, že mají s Bohem hromu stejného nepřítele a spojí své síly, aby ho zastavili. Vision a Scarlet Witch (Elizabeth Olsen – Wind River, Godzilla) jsou také napadeni Black Orderem. Proto se musí nejmocnější hrdinové Planety spojit proti společnému nepříteli a porazit ho, ale zjistit, kde se nacházejí je po událostech filmu Captain America: Civil War težší než kdy dřív.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 26. dubna 2018.

 


Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 149 min

Režie: Anthony Russo, Joe Russo

Předloha: Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Scénář: Christopher Markus, Stephen McFeely

Kamera: Trent Opaloch

Hudba: Alan Silvestri

Hrají: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Benedict Cumberbatch, Tom Holland, Chris Pratt, Zoe Saldana, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Chadwick Boseman, Don Cheadle, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Dave Bautista, Pom Klementieff, Danai Gurira, Karen Gillan, Peter Dinklage, Tom Hiddleston, Benedict Wong, Letitia Wright, Idris Elba, Gwyneth Paltrow, Benicio Del Toro, Bradley Cooper, Vin Diesel, Carrie Coon,Florence Kasumba, Winston Duke, William Hurt, Sean Gunn, Kerry Condon, Samuel L. Jackson,Cobie Smulders, Angela Bassett, Callan Mulvey, Tom Vaughan-Lawlor, Tiffany Espensen,Isabella Amara, Jacob Batalon, Stan Lee, Terry Notary

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/393331-avengers-infinity-war/prehled/ 


 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.