Kinotip: Blade Runner 2049

Blade Runner 2049Kultovní noirové sci-fi režiséra Ridleyho Scotta Blade Runner, se po pětatřiceti letech dočkalo vytouženého pokračování, které zatím kritici a novináři vynášejí do nebes, jestli se bude jejich názor shodovat s vaším, můžete zjistit v kinech již dnes.

 

Píše se rok 2049, třicet let po událostech prvního Blade Runnera. “K” (Ryan Gosling – La La Land, Správní chlapi) je detektiv pracující pro Los Angeleskou policii a jeho prací je chytat replikanty (syntetické lidi laboratorně vytvořené za účelem pracovní síly).

“K” jednou objeví překvapivý nález blízko domu jednoho z jeho cílů. Jeho vyšetřování ho přivede k šokujícímu odhalení a donutí ho pokusit se najít Ricka Deckarda (Harrison Ford – Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, Indiana Jones a Poslední křížová výprava). Nicméně si pozornost “K” získá i výrobce replikantů (Jared Leto – Requiem za sen, Klub poslední naděje), který pošle svou zaměstnankyni Luv (Sylvia Hoeks – Dívka a smrt, Nejvyšší nabídka), aby se dostala k Deckardovi dřív než “K”.

 

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 5. října 2017

 

Sci-Fi / Thriller
USA / Kanada / Velká Británie, 2017, 163 min

Režie: Denis Villeneuve

Předloha: Philip K. Dick (kniha)

Scénář: Hampton Fancher, Michael Green

Kamera: Roger Deakins

Hudba: Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

Hrají: Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas, Jared Leto, Robin Wright, Dave Bautista,Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi, Edward James Olmos, David Dastmalchian, Hiam Abbass, Lennie James, Mark Arnold

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/343108-blade-runner-2049/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.