Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najítFanoušci Harryho Pottera mohou v kinech již dnes opět navštívit jeho kouzelný svět, tentokrát jim bude dělat průvodce magizoolog Mlok Scamander.

 

Evropa rok 1926, záhadný zlý čaroděj Gellert Grindelwald (Johnny Depp – Karlík a továrna na čokoládu, Ospalá díra) plánuje svou pomstu, ale Brit Newt Scamander (Eddie Redmayne – Teorie všeho, Dánská dívka) se šťastně dostává do New Yorku, kde plánuje dokončit výzkum pro jeho novou knihu, „Fantastická zvířata a kde je najít“. Bohužel si svůj kufřík plný magických tvorů zamění s mudlou Jacobem Kowalskim (Dan Fogler – Skóruj!, Noc je ještě mladá), který omylem nechá pár zvířat uniknout do víru velkoměsta. Newt se s Jacobem spojí v odchytu kouzelných zvířat na útěku.

Bývalá bystrozorka Tina Goldsteinová (Katherine Waterston – Holky na hlídání, Skrytá vada) vidí v dopadení Scamandra a jeho zvířat vstupenku zpět do Ministerstva kouzel Spojených států amerických.

Mezitím Credence (Ezra Miller – Charlieho malá tajemství, Liga spravedlnosti) ustaraný mladík, který je vyprovokovaný hlavním bystrozorem Percivalem Gravesem (Colin Farrell – Imaginárium Dr. Parnasse, Alexander Veliký), aby mu pomohl dopadnout mladého čaroděje, který by mohl na město vypustit temnou magickou sílu.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 16. listopadu 2016.

 

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2016, 133 min

Režie: David Yates

Předloha: J. K. Rowling (kniha)

Scénář: J. K. Rowling

Kamera: Philippe Rousselot

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Eddie Redmayne, Dan Fogler, Colin Farrell, Ron Perlman, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller, Samantha Morton, Jenn Murray, Jon Voight, Gemma Chan, Carmen Ejogo,Christine Marzano, Faith Wood-Blagrove, Lasco Atkins, Paul Bergquist, Jason Redshaw, Mitchell Thornton, Peter Breitmayer, Miroslav Zaruba, Akin Gazi, Attila G. Kerekes, Kornelia Horvath, Lobna Futers, Johnny Depp

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/352314-fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.