Kinotip: Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47Do kin přichází další pokus o zpracování oblíbené videoherní série Hitman. Tentokrát věrnější předloze a s novým obsazením.

Program na výrobu agentů (geneticky modifikovaných zabijáků), byl zrušen. Zločinecká organizace s názvem Syndicate ovšem chce celý projekt znovu obnovit. Aby se jí to povedlo, musí najít bývalého vedoucího programu, vědce Litvenka (Ciarán Hinds). Syndicate doufá, že se jim ho podaří najít skrz jeho dceru Katiu (Hannah Ware a její první velká role), která se také snaží, z osobních důvodů, najít svého otce. Organizace Syndica vysílá Johna Smitha (Zachary Quinto současný Pan Spock ze Star Treku), aby dceru hledaného vědce přivedl. V cestě mu však stojí záhadný Agent 47 (Rupert Friend pan Wickham z Pýchy a předsudku), který se také snaží Katie najít. Začíná tak závod o to, kdo první najde Katie a s její pomocí i jejího otce.

Herní série s Hitmanem čítá už pět plnohodnotných titulů, první s podtitulem Codename 47 se na obrazovkách počítačových monitorů objevil v roce 2000. Zatím poslední díl Hitman: Absolution vyšel v roce 2012 a vyhrál několik herních cen včetně tu za nejlepší hru roku.

 

Film má v kinech premiéru 27. srpna 2015.

Akční / Krimi / Thriller
USA, 2015, 96 min

Režie: Aleksander Bach

Scénář: Michael Finch, Skip Woods

Kamera: Óttar Guðnason

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Rupert Friend, Hannah Ware, Zachary Quinto, Ciarán Hinds, Thomas Kretschmann, Jürgen Prochnow, Emilio Rivera, Rolf Kanies, Dan Bakkedahl, Michaela Caspar, Angela Baby, Sebastian Hülk, Johannes Suhm

http://www.csfd.cz/film/334665-hitman-agent-47/zajimavosti/?type=film

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.