Neděle, 24.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Husí kůže

Husí kůžeUž dnes vás zábavně postraší komedie s Jackem Blackem inspirovaná tvorbou legendárního, kultovního, amerického spisovatele Robert Lawrence Stinea.

Teenager Zach Cooper (Dylan Minnette – mladý seriálový herec, třeba syn Jacka Sheparda ve Ztracených) smutný ze stěhování se svou matkou (Amy Ryan – Gone, Baby, Gone) z velkoměsta do malého městečka najde malou útěchu v krásné sousedce Hannah (Odeya Rush – Dárce). Každá útěcha, byť i ta nejmenší, má vždy nějakou tu chybku a zach se záhy seznamuje s nepřátelským otcem Hannah. Její otec se jmenuje R. L. Stine (Jack Black – Škola ro(c)ku) autor bestsellerů série „Goosebumps“. Ukazuje se, že existuje důvod, proč se Stine chová zvláštně. Je vězněm své vlastní představivosti – protože monstra, která jeho knihy dělají slavné, jsou skutečná a Stein chrání své čtenáře tím, že příšery zamyká ve svých knihách. Když Zach neúmyslně vypustí monstra z jejich papírového vězení, které okamžitě začnou terorizovat celé město, je na Stineovi, Zachovi, Hannah, Zachovu novém kamarádu Champovi (Ryan lee – Super 8) a Zachově tetě (Jillian Bell – 22 Jump Street), aby je všechny dostaly zpět do knih, kam patří.

Režie se chopil americký rodák Rob Letterman, který byl do této doby hlavně režisér animovaných filmů, jako třeba na oscara nominovaný Příběh žraloka nebo Monstra vs. Vetřelci.

Premiéra v kinech je stanovena na 12. listopadu 2015.

Horor / Komedie
USA, 2015, 104 min

Režie: Rob Letterman

Předloha: R.L. Stine (kniha)

Scénář: Darren Lemke

Kamera: Javier Aguirresarobe

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Halston Sage, Odeya Rush, Jack Black, Jillian Bell, Dylan Minnette, Jeremy Ambler, Amy Ryan, Ella Wahlestedt, Karan Soni, Steven Krueger, Ryan Lee, Amanda Lund, E. Roger Mitchell

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/368780-husi-kuze/prehled/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.