Kinotip: Inferno

InfernoTřetí zfilmování jednoho z bestsellerů populárního spisovatele Dana Browna. Tentokrát zavede Roberta Langdona do nádherné Florencie.

 

Vítěz Oscara americký režisér Ron Howard (Čistá duše, Rivalové) se vrací po dvou předchozích filmech Šifra mistra Leonarda a Anďelé a démoni opět k tvorbě spisovatele Dan Browna a miliardové sérii s hlavním hrdinou Robertem Langdonem.

Inferno přivádí zpět na scénu tohoto slavného symbologa (opět hraného Tomem Hanksem – Kapitán Phillips, Sully: Zázrak na řece Hudson), který je na cestě dlážděné vodítky úzce spojené se samotným Dantem Alighierim. Když se Langdon probudí v italské nemocnici se silnou amnézií, spojí se s doktorkou Siennou Brooksovou (Felicity Jones – Teorie všeho, Pravdivý příběh) a doufá, že ona mu pomůže s návratem paměti. Společně soupeříce s časem cestují po celé Evropě se snaží zastavit šílence, který se chystá vypustit na svět nebezpečný virus, který by mohl vyhladit až polovinu populace naší modré planety.

 

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 13. října 2016.

 

Mysteriózní / Thriller
USA, 2016, 122 min

Režie: Ron Howard

Předloha: Dan Brown (kniha)

Scénář: David Koepp

Kamera: Salvatore Totino

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Ben Foster, Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsen, Ana Ularu, Björn Freiberg, Attila Árpa

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/374794-inferno/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.