Kinotip: Jak básníci čekají na zázrak

Jak básníci čekají na zázrakJiž dnes se po 12 – ti letech na plátna kin vrátí legendární filmoví Básníci pod názvem: JAK BÁSNÍCI ČEKAJÍ NA ZÁZRAK.

Štěpán (Pavel Kříž – Jak básníci přicházejí o iluze), Kendy (David Matásek – Jedna ruka netleská) a Karas (Lukáš Vaculík – Tankový prapor) zůstali i po dvanácti letech sami sebou a nerozlučnými kamarády. Jejich nevyčerpatelný smysl pro humor i schopnost sebeironie, možná už s lehkým nádechem skepse, jim pomáhá vyrovnat se s jejich neuspořádanými životy.

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán je zástupcem primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! (Eva Jeníčková – Sněženky a machři) Největší starostí je pro něj třináctiletý syn Štěpánek (Filip Antonio – Líbáš jako bůh), kterého po smrti Aničky-Zrzečky (Michaela Badinková – Karamazovi) vychovává sám. Karas a Kendy, vidí, že to tak dál nejde. Rozhodnou se najít pro Štěpána tu pravou. Nejsou ale sami, kdo tenhle nápad dostal…

Na lásku a psaní básniček přeci nikdy není pozdě. Pro koho je ale Štěpán bude vymýšlet tentokrát?

Komedie Jak básníci čekají na zázrak, opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka (scénárista i předchozích dílů s básníky). Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina (Dobří holubi se vrací), písničky Jaroslava Uhlíře (Vrchní prchni) i kreslené pasáže Adolfa Borna (Mach a Šebestová k tabuli).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 14. dubna 2016.

 

Komedie
Česko, 2016, 120 min

Režie: Dušan Klein

Scénář: Ladislav Pecháček

Kamera: Peter Beňa

Hudba: Jaroslav Uhlíř, Ondřej Brzobohatý

Hrají: Pavel Kříž, David Matásek, Lukáš Vaculík, Filip Antonio, Tereza Brodská, Linda Rybová, Eva Jeníčková, Josef Somr, Pavel Zedníček, Michaela Badinková, Petr Cemper, Marek Salvet, Jiří Strach, Eva Holubová, Leoš Mareš, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Rudolf Hrušínský ml., František Ringo Čech, Markéta Hrubešová, Miroslav Táborský, Nela Boudová, Dana Hlaváčová, Martin Kraus, Václav Svoboda, Tomáš Töpfer, Libuše Švormová, Denisa Nesvačilová, Oldřich Hajlich,Ludmila Zábršová-Molínová, Jiří Maryško

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/42941-jak-basnici-cekaji-na-zazrak/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.