Kinotip: Johnny English znovu zasahuje

Již dnes můžete zajít do kina na film, kde se Rowan Atkinson vrací po sedmi letech k postavě parodující Jamese Bonda, aby zakončil Englishovu komediální trilogii.

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson – Milionový závod, Láska nebeská), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson – Rozum a cit, Kouzelná chůva Nanny McPhee) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla.

Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller – Válka policajtů, Princ a já), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů.

První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (CinemArt)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 25. října 2018.

 


Akční / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie / Francie / USA, 2018, 88 min

Režie: David Kerr

Scénář: William Davies

Kamera: Florian Hoffmeister

Hudba: Howard Goodall

Hrají: Rowan Atkinson, Olga Kurylenko, Emma Thompson, Ben Miller, Jake Lacy, Michael Gambon, Adam James, Matthew Beard, Edward Fox, Charles Dance, Pippa Bennett-Warner,Eddie O’Connell, Junichi Kajioka, Nick Owenford

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/516917-johnny-english-znovu-zasahuje/prehled/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.