Kinotip: Kvarteto

Již dnes můžete v kinech navštívit kritiky chválenou českou komedii zrežírovanou držitelem Českého lva Miroslavem Krobotem.

Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas a znovu u jednoho stolu, scházejí se členové kvarteta tzv. soudobé hudby vždy u dalšího koncertu. Poněkud nesourodá čtveřice v čele se solidně vyhlížejícím, avšak lehce sucharským Robertem (Lukáš Melník – Máj, Isabel), jeho partnerkou atraktivní a rozháranou cellistkou Simonou (Barbora Poláková – Život je život, Micimutr), extrovertním vtipálkem Tomášem (Jaroslav Plesl – Čtyři slunce, Největší z Čechů) a znalcem historie s přezdívkou Funés (Zdeněk Julina – Četnické humoresky, Napola: Hitlerova elita) spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Čas tráví i v legendární hospodě Ponorka v historickém centru svého rodného města, kam chodí také odvázaná „Batrflaj“ (Pavlína Štorková – Lidice, Tajnosti) a „dvorní“ psychoterapeutka kvarteta Sylva (Lenka Krobotová – Doblba!, Díra u Hanušovic). Mezi hlavními hrdiny dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden neplánovaný večírek přinese jistou katarzi i radost a s ní vytoužený pocit štěstí. (Falcon)

 

  Oficiální premiéra filmu je stanovena na 30. listopadu 2017  

 


Komedie

Česko, 2017, 93 min

Režie: Miroslav Krobot
Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
Kamera: Juraj Chlpík
Hudba: Matěj Kroupa

Hrají: Barbora Poláková, Jaroslav Plesl, Lukáš Melník, Zdeněk Julina, Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jiří Schmitzer, Jana Štěpánková, Anita Ešpandrová

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/189954-kvarteto/prehled


 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.