Pátek, 22.9.2023
FilmKultura

Kinotip: Logan: Wolverine

Logan: WolverineHugh Jackman se loučí se svou ikonickou rolí, která ho provázela celých sedmnáct let v osmi filmech o X-Menech. Zda-li bude loučení důstojné, se můžete v kinech přesvědčit už dnes.

 

Wolverine (Hugh Jackman – Bídníci, X-Men: Budoucí minulost) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart – Star Trek: Nová generace, X-Men: Poslední vzdor), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (dvanáctiletá herecká novicka Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny”, stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 2 března 2017.

 

Akční / Drama / Sci-Fi
USA, 2017, 137 min

Režie: James Mangold

Předloha: James Mangold (povídka)

Scénář: Michael Green, Scott Frank, James Mangold

Kamera: John Mathieson

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Dafne Keen, Stephen Merchant, Richard E. Grant, Eriq La Salle, Elise Neal, Elizabeth Rodriguez, Doris Morgado, Reynaldo Gallegos, Dave Davis, Lauren Gros, Mark Ashworth, James Moses Black, Han Soto, David Kallaway

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/370872-logan-wolverine/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.