Kinotip: Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission Impossible – Národ grázlůDo kin míří v pořadí už pátá Mission: Impossible. Ethan (Tom Cruise) a jeho tým se v ní vydávají na další nesplnitelnou misi. Tentokrát proti velice zdatnému protivníku, jímž je mezinárodní zločinecká organizace s názvem Syndicate.

IMF (“Impossible Mission Force”) je z nařízení vlády rozpuštěna a Ethan Hunt (Tom Cruise) je donucen k vloupání se svými kumpány Benjim (Simon Pegg), Lutherem (Ving Rhames) a Williamem (Jeremy Renner). Na scéně se ovšem objevuje nová tajná organizace Syndicate, která ohrožuje celý svět s tajemnou ženou jménem Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), která evidentně hraje na obě strany.

Ving Rhames a Tom Cruise jsou jediní dva protagonisté, kteří se sérií drží už od prvního Mission: Impossible z roku 1996. Tom Cruise se také drží své účesové tradice V každém lichém díle série má vždy krátký sestřih a v sudém dlouhý.

Série Mission: Impossible se celou dobu snaží odlišit od filmů s Bondem či Jasonem Bournem, a to především díky rotaci na postu režiséra, všech pět dílů točil pokaždé jiný. To způsobovalo, že každý díl byl něčím jiný a nikdy stejný jako ten předchozí. Tentokrát se kormidla chopil Christopher McQuarrie (minulý rok s Cruisem točil povedenou sci-fi Na hraně zítřka) a jestli se i jemu povedlo vložit do filmu svůj rukopis, se dozvíme již brzy v kinech.

 

Mission: Impossible – Rogue Nation má premiéru 30. července 2015

 

Akční / Dobrodružný / Thriller
USA, 2015, 132 min

Režie:Christopher McQuarrie

Scénář:Christopher McQuarrie

Kamera:
Robert Elswit

Hudba:Joe Kraemer

Hrají:Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Jeremy Renner, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, America Olivo, Simon McBurney, Jing Chu Zhang, Hermione Corfield, Jens Hultén

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/319631-mission-impossible-narod-grazlu/

  

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.