Kinotip: Mune – Strážce měsíce

Mune - Strážce měsíceFrancouzské studio Mikros Image uvádí do našich kin své animované dobrodružství.

Když se mladičký faun Mune stane nečekaně dalším Strážcem měsíce, je zaskočen nečekanými povinnostmi. Jeho nezkušenost a strach brzy způsobí, že o měsíc přijde. V tu samou chvíli je zvolen i strážce slunce, velký válečník Sohone. Slunce je však záhy také pryč. Ukradeno bývalým strážcem slunce a to zkaženým titánem jménem Necross, který chce slunce jen pro sebe. Uvrhne tím celou planetu do zkázy, protože rovnováha mezi dnem a nocí je narušena. Jak Mune tak Sohone, doprovázeni voskovou dívkou Glim, se vydávají na dobrodružnou cestu a navrátili slunce i měsíc tam kam patří.

Režisér a scénárista Benoît Philippon (Lullaby for Pi), uvádí na plátna kin úplně nový svět, ve kterém jak slunce tak měsím musí mít své strážce. Benoît si k sobě na spolu režisérský post přibral mladého talentovaného animátora Alexandre Heboyana, který dříve působil u studia DreamWorks, kde se podílel na animaci filmů jako Kung-fu Panda a Monstra vs. vetřelci.

 

Film má v českých kinech premiéru 3. září 2015.

 

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný
Francie, 2015, 85 min

Režie: Alexandre Heboyan, Benoît Philippon

Scénář: Jérôme Fansten, Benoît Philippon

Hudba: Bruno Coulais

Hrají: Omar Sy, Izïa Higelin, Benoît Allemane, Féodor Atkine, Joshua J. Ballard

V českém znění: David Gránský, Ivana Korolová, Petr Lněnička, Pavel Šrom, Tomáš Karger, Pavel Rímský, Libor Terš, Miloš Vávra, Bohuslav Kalva, Vladimír Kudla, Petr Pelzer, Karel Richter, Svatopluk Schuller, Vojtěch Hájek, Petr Vágner, Jiří Ployhar, Adéla Kubačáková, Martina Bucková,Petr Hrach, Tomáš Hospodský, Martin Svejštil

http://www.csfd.cz/film/407369-mune-le-gardien-de-la-lune/videa/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.