Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Osm hrozných

Osm hroznýchV pořadí osmý sólový film slavného režiséra Quentina Tarantina (Nespoutaný Django), který je co do stopáže zatím jeho nejdelším. S hudební podporou legendy Ennia Morriconeho (Tenkrát na Západě) to špatně ani dopadnout nemůže.

Film je zasazen několik let po Občanské válce, kdy se dostavník řítí skrze drsnou, zasněženou krajinu Wyomingu. Uvnitř toho dopravního prostředku jsou dvě osoby, lovec odměn John Ruth (Kurt Russell – Bone Tomahawk) a psankyně Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh – eXistenZ). Oba míří do městečka Red Rock kde Ruth, který je v těchto končinách známý pod přezdívkou „Kat“, chce předat Daysi do rukou spravedlnosti.

Na své cestě potkávají dva cizince: Marquise Warrena (Samuel L. Jackson – Pulp Fiction: Historky z podsvětí), bývalého vojáka, ze kterého se stal nechvalně známý nájemný zabiják a Chrise Mannixe (Walton Goggins – Predátoři), odpadlík z jihu, který tvrdí, že je novým městským šerifem.

Sněhová bouře záhy způsobí, že se ztratí a tak jsou Ruth, Domergue, Warren a Mannix nuceni najít úkryt v dostavníkové zastávce u horského průsmyku. Jakmile dorazí, nejsou přivítáni majitelem, ale několika neznámými cizinci. Bobem (Demian Bichir – Za lepší život), který se o zastávku stará zatímco její majitel jel navštívit svou matku. Je tu zalezlý spolu s Sowaldem Mobrayem (Tim Roth – Neuvěřitelný Hulk), katem v Red Rocku, kovbojem Joem Gagem (Michael Madsen – Kill Bill 2) a Konfederační generál (Bruce Dern – Zrůda). Jak sněhová bouře útočí na horskou zastávku našich osm poutníků si začíná uvědomovat, že všichni se do Red Rocku nakonec nedostanou…

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 7. ledna 2016.

 

Western / Drama / Thriller
USA, 2015, 182 min

Režie: Quentin Tarantino

Scénář: Quentin Tarantino

Kamera: Robert Richardson

Hudba: Ennio Morricone

Hrají: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demian Bichir,Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern, James Parks, Dana Gourrier, Zoë Bell, Lee Horsley,Gene Jones, Channing Tatum, Quentin Tarantino (vyp.)

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/362228-osm-hroznych/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.