Kinotip: Pan

PanDalší variace na známou postavu nestárnoucího chlapce Petra Pana, kterou vytvořil na počátku minulého století skotský spisovatel James Matthew Barrie, vchází už dnes do kin.

Peter (nováček Levi Miller) je uličnický dvanáctiletý chlapec s nezkrotným vzdorem v srdci, ale v bezútěšném sirotčinci v Londýně, kde žije celý svůj život, mu tato vlastnost příliš nepomáhá a šance toto místo opustit je téměř nulová. Ovšem jedné neuvěřitelné noci je Peter záhadně přesunut do místa plného pirátů, válečníků a víl zvaného Země Nezemě. Zde zažije úžasné dobrodružství a vybojuje bitvy na život a na smrt. Mezitím se pokouší odkrýt tajemství o jeho matce, která ho nechala v sirotčinci před dlouhou dobou a o jeho skutečném původu na tomto magickém místě. Při této cestě se spojí s válečnicí Tiger Lily (Rooney Mara – Muži, kteří nenávidí ženy) a jeho novým přítelem jménem James Hook (Garrett Hedlund – TRON: Legacy 3D). S jejich pomocí musí porazit bezohledného piráta Černovouse (Hugh Jackman – X-men), zachránit Zemi Nezemi a objevit svůj pravý osud – stát se hrdinou navždý známým jako Petr Pan. 

Film zrežíroval britský rodák Joe Wright, který má na kontě snímky jako Pýcha a předsudek nebo Pokání.

 

Premiéra v kinech je stanovena na 8. října 2015.

 

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný
USA, 2015, 111 min

Režie: Joe Wright

Scénář: Jason Fuchs, J.M. Barrie (divadelní hra)

Kamera: John Mathieson, Seamus McGarvey

Hudba: John Powell

Hrají: Cara Delevingne, Amanda Seyfried, Hugh Jackman, Rooney Mara, Garrett Hedlund, Paul Kaye, Nonso Anozie, Levi Miller, Bronson Webb, Julian Seager, Kathy Burke, Adeel Akhtar, Jack Lowden, Deborah Rosan, Amy Morgan, Harry Lister Smith, Jamie Beamish, Jamie Wilson, Aaron Monaghan

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/358569-pan/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.