Kinotip: REVENANT Zmrtvýchvstání

REVENANT ZmrtvýchvstáníDobrodružné drama čerstvě oceněné třemi Zlatými glóby, za nejlepší drama, režii a nejlepšího herce v dramatu. Film je obecně považován za další útok Leonarda Dicapria na nejvyšší herecké ocenění, Oscara.

 

Inspirován skutečnými událostmi je Revenant Zmrtvýchvstání osobní a pohlcující filmová zkušenost, zachycující dobrodružství muže o přežití, výjimečné vnitřní síle a síle lidského ducha.

Na expedici skrze neznámou americkou divočinu je známý polárník a cestovatel Hugh Glass (Leonardo Dicaprio – Vlk z Wall Street) brutálně napaden medvědem a skončí na samé hraně smrti. Jeho kolegové se rozdělí a s Glassem a jeho synem zůstanou pouze dva lovci John Fitzgerald (Tom Hardy – Warrior) a Jim Bridger (Will Poulter – Labyrint: Útěk). Nějakou chvíli se s Glassem vláčejí po divočině a čekají až zemře, aby ho mohli konečně pohřbít. Hugh však bojuje a stále se drží naživu. Fitzeralda už má náročného cestování s raněným dost a proto se pokusí Glassův život ukončit dřív. Je však přistižen jeho synem, který se mu v tom pokusí zabránit, Fitzgerald ho zabije a Hugha pohřbí zaživa a spolu s Jimem odcházejí pryč. Ve snaze přežít, Glass snáší nepředstavitelný smutek, stejně jako zradu jeho důvěrníkem, musí zdolat vražednou krajinu. Neúnavně pronásledujíc vraha svého syna, hledá na cestě za pomstou vlastní vykoupení a sílu žít.

Režie se chopil mexický oscarový režisér Alejandro G. Iñárritu (Birdman, Babel).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 14. ledna 2015.

 

Dobrodružný / Drama / Western
USA, 2015, 156 min

Režie: Alejandro González Iñárritu

Předloha: Michael Punke (kniha)

Scénář: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith

Kamera: Emmanuel Lubezki

Hudba: Rjúiči Sakamoto, Carsten Nicolai

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Lukas Haas, Brendan Fletcher, Robert Moloney, Javier Botet, Brad Carter, McCaleb Burnett, Artur Redcloud, Duane Howard, Vincent Leclerc, Grace Dove

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/301200-revenant-zmrtvychvstani/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.