Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Rogue One – Star Wars Story

Rogue One: Star Wars StoryDo kin přilétá první neepizodní, celovečerní Star Wars film, který se řadí do chronologie před Epizodu IV, kdy se skupina rebelů snaží získat plány Hvězdy smrti.

 

Rogue One: A Star Wars Story, je úplně nový výpravný příběh. V čase konfliktu dvou stran se sejde skupina velmi nepravděpodobných hrdinů na smrtelně nebezpečnou misi na získání plánů nové bitevní stanice Impéria s názvem Hvězda smrti. Tato klíčová událost v historii Star Wars, přivede dohromady obyčejné lidi, aby konali neobyčejné věci a stali se tak součástí něčeho většího, než jsou oni sami.

Hlavní roli Jyn Erso si zahraje britská herečka Felicity Jones (Inferno, Teorie všeho) po boku Madse Mikkelsena (Casino Royale, Hon), který hraje jejího otce Galena Erso. Ve filmu se objeví i Diego Luna (Elysium, Milk), jako kapitán Cassian Andor spolu s Donnie Yenem (Ip man, Hrdina), který stvární slepého válečníka Chirruta Imweho. Dále ve filmu uvidíme Wena Jianga (Květy jasmínu, Slunce opět vychází), jako jeho nejlepšího přítele Baze Malbuse. Alan Tudyk (Příběh rytíře, Firefly) nadaboval droida K-2SO, Riz Ahmed (Jason Bourne, Slídil) si zahraje rebelského pilota Bodhi Rooka společně s Forestem Whitakerem (Telefonní budka, Poslední skotský král), jako Sawem Gerrerou postava, která se poprvé objevila ve Star Wars: The Clone Wars a Ben Mendelsohn (Proroctví, Vertical Limit), jako hlavní záporák celého filmu Orson Krennic

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 15. prosince 2016.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi
USA, 2016, 133 min

Režie: Gareth Edwards

Scénář: Tony Gilroy, Chris Weitz

Kamera: Greig Fraser

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Felicity Jones, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker,Riz Ahmed, James Earl Jones, Jimmy Smits, Warwick Davis, Donnie Yen, Wen Jiang, Jonathan Aris, Genevieve O’Reilly, Arthur L. Bernstein, Attila G. Kerekes, Ned Dennehy, Alistair Petrie,Daniel Eghan

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/377465-rogue-one-star-wars-story/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.