Kinotip: Star Wars: Poslední z Jediů

Pravděpodobně divácky nejočekávanější film roku je tu. Letošním předčasným vánočním dárkem je další pokračování legendárního Star Wars, tentokrát s pořadovým číslem osm.

Film Poslední s Jediů je rozdělen na tři příběhové linie. Ačkoli byl Hvězdovrah zničen je První řád stále velice silný a Odboj je stále na pokraji zkázy. Rey (Daisy Ridley – Star Wars: Síla se probouzí, Vražda v Orient expresu) dorazila na ostrov Ahch-To, aby přesvědčila Luka Skywalkera (Mark Hamill – Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, Brigsby Bear) přidat se k Odboji a vést nový Řád rytířů Jedi. Kromě těchto důvodů, jí ale za Lukem vedly i osobní motivy. Chce najít její vlastní místo v Galaxii, teď když se v ní probudila Síla. Také objevila nové pouto s Kylo Renem (Adam Driver – Loganovi parťáci, Hladová srdce), které jim dovoluje komunikovat na velkou vzdálenost. Zároveň díky tomu Rey věří, že dokáže Kyla zachránit stejně jako Luke zachránil Vadera. Mezitím nejlepší pilot Odboje Poe Dameron (Oscar Isaac – Vnitru Llewyna Davise, X-men: Apokalypsa) se snaží s velící důstojnicí Víceadmirálkou Holdou (Laura Dern – Jurský park, Divočina), zachránit zbytky flotily Odboje, na které útočí První řád. Když zjistí, že nemohou uniknout, protože jim První řád blokuje všechny únikové cesty uzdravený Fin (John Boyega – Útok na věžák, The Circle) společně s mechaničkou Rose (internetová komička Kelly Marie Tran) míří do kasina na Canto Bight najít hackera, který se dokáže nabourat do cestovních tras a tak umožnit odboji uniknout.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 14. prosince 2017.

 


Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2017, 150 min

Režie: Rian Johnson

Scénář: Rian Johnson

Kamera: Steve Yedlin

Hudba: John Williams

Hrají: Daisy Ridley, Adam Driver, Carrie Fisher, Mark Hamill, John Boyega, Oscar Isaac, Billie Lourd, Domhnall Gleeson, Benicio Del Toro, Gwendoline Christie, Andy Serkis, Lupita Nyong’o,Laura Dern, Kelly Marie Tran, Anthony Daniels, Jimmy Vee, Peter Mayhew, Warwick Davis, Thanh Van Ngo, Crystal Clarke, Akshay Kumar, Andy Nyman, Mark Lewis Jones, Togo Igawa, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/331937-star-wars-posledni-z-jediu/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.