Kinotip: Taxi 121

Taxi 121Do kin míří český film, inspirovaný skutečnými událostmi z před dvou let, v našem hlavním městě, Praze.

 

Snímek Taxi 121 je českým thrillerem, inspirovaným skutečnými událostmi z roku 2014, kdy sériový vrah připravil o život tři pražské taxikáře. Oficiálně policie přičítá vraždy jedinému pachateli, který je však veřejnosti stále neznámý. Tragédie se stala impulsem k natočení thrilleru, který rychle vtáhne diváka do děje a nechá ho procítit celou škálu emocí od strachu, přes odvahu, až po naději. Film poodkryje divákovi nejen možný důvod, proč pachatel vraždil, ale především mu nabídne intenzivní příběh mladého manželského páru Matěje (Filip Tomsa – Kvaska, Veni, vidi, vici) a Lucie (Lenka Zahradnická – Bez tváře, Ordinace v růžové zahradě), který se nevzdá ani ve chvíli, kdy už nemá před sebou prakticky žádnou budoucnost… (Bohemia MP)

Režie filmu se chopil mladý režisér Dan Pánek, který je spoluzakladatelem nezávislé amatérské filmové skupiny Big Head Films, která od roku 2005 produkuje krátkometrážní i delší snímky.

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 1. září 2016.

 

Drama / Thriller
Česko, 2016, 90 min

Režie: Dan Pánek

Scénář: Dan Pánek, Jana Kůtková

Kamera: Ondřej Kos

Hudba: Karel Antonín

Hrají: Filip Tomsa, Roman Vojtek, Lenka Zahradnická, Dušan Sitek, Petr Buchta, Simona Prasková, Vlastina Svátková, Petr Kocourek, Brian Caspe, Jana Kopecká, Denisa Nesvačilová, Barbora Mudrová, Radovan Masár, Petra Navrátilová, Filip Chlud, Kristina Sitková, Jan Žampa

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/181285-taxi-121/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.