Kinotip: Tři billboardy kousek za Ebbingem

JIž dnes můžete zhlédnout film, který je čerstvým držitelem čtyř Zlatých glóbů včetně ceny za nejlepší drama.

Herecký koncert Frances McDormand (Fargo, Její případ) v roli Mildred Hayesové, rozvedené matky, která žije se svým synem na okraji zapadlého městečka. Měla ještě dceru, kterou však někdo znásilnil a zavraždil na horské cestě nedaleko svého domova. Frustrovaná pomalým tempem vyšetřování se Mildred rozhodne pronajmout tři chátrající billboardy za městem, na kterých veřejně obviní váženého městského šerifa Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint, The Messenger) z neschopnosti. A když se do věci vloží šerifův zástupce, rozmazlený spratek se sklony k násilí, válka mezi Mildred a pořádkovými orgány města Ebbing se jenom vyhrotí.

I když se film věnuje tématům jako smutek, pomsta a násilí, je zároveň vtipný a to především díky Mildredině tvrdohlavosti a schopnosti ponížit člověka svou prořízlou pusou. V tom jí pomáhá celková atmosféra maloměsta plného různorodých postav: rasistický policista, přátelský mladík, chytrý reklamní agent a místní krasavice, která je tak hloupá, že nerozezná obranu od obrny.


Oficiální premiéra filmu – 18. ledna 2018


Krimi / Drama / Komedie
USA, 2017, 115 min

Režie: Martin McDonagh

Scénář: Martin McDonagh

Kamera: Ben Davis

Hudba: Carter Burwell

Hrají: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell, Abbie Cornish, Caleb Landry Jones, Peter Dinklage, John Hawkes, Lucas Hedges, Clarke Peters, Kerry Condon, Nick Searcy,Samara Weaving, Michael Aaron Milligan, Kathryn Newton, Brendan Sexton III, Sandy Martin,Amanda Warren, William J. Harrison, Željko Ivanek, Marcus Lyle Brown, Malaya Rivera Drew,Christopher Berry, Darrell Britt-Gibson, Jerry Winsett, Maho Honda

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/439559-tri-billboardy-kousek-za-ebbingem/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.