Kinotip: Velká čínská zeď

Velká čínská zeďUž dnes v kinech můžete shlédnout film, který osvětluje „skutečné“ pozadí důvodu vzniku Velké čínské zdi.

 

Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Čang Yimou (Hrdina, Klan létajících dýk), který s pomocí Matta Damona(Marťan, Jason Bourne) natočil velkolepé dobrodružné fantasy, v němž nepůjde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace.

Hollywoodská superstar hraje ve Velké čínské zdi mnoha bitvami zoceleného žoldáka Williama Garina, který přijel na Dálný východ získat tajemství střelného prachu. Mimořádně nebezpečná mise v exotickém prostředí nemohla dopadnout dobře, a ani tak výjimečný lukostřelec, jakým je Garin, se nedokázal ubránit obrovské přesile bojovníků tajného seskupení, zvaného Bezejmenný řád. Jejich prvotním úkolem je ochrana masivní a zdánlivě nekonečné zdi, při pohledu na níž by Garinovi i jeho příteli Pero Tovarovi (Pedro Pascal – Hra o trůny, Narcos) spadla čelist, kdyby jim nehrozila poprava. Na tu však nedojde, na zeď zaútočí armáda monster a pomoc skvělých vojáků se jejich věznitelům hodí. Těžko ale říct, jestli si tváří v tvář valícím se nemilosrdným hordám neměli raději vybrat tu popravu. (CinemArt CZ)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 5. ledna 2017.

 

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Čína / USA, 2016, 104 min

Režie: Yimou Zhang

Scénář: Carlo Bernard, Doug Miro, Tony Gilroy

Kamera: Stuart Dryburgh, Xiaoding Zhao

Hudba: Ramin Djawadi

Hrají: Matt Damon, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Tian Jing, Andy Lau, Numan Acar, Eddie Peng,Han Lu, Hanyu Zhang, Kenny Lin, Xuan Huang

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/312362-velka-cinska-zed/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.