Kinotip: Všechno nebo nic

Všechno nebo nicJiž dnes můžete v kinech zhlédnout českou variaci na populární Deník Bridget Jonesové, od režisérky Marty Ferencové na motivy knihy Evy Urbaníkové.

Linda (Táňa Pauhofová – Hořící keř, Něžné vlny) a Vanda (Klára Issová – Nejasná zpráva o konci světa, Indiánské léto) jsou pohledné třicítky, nerozlučné kamarádky a taky spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje Edo (Luboš Kostelný – Rebelové, Taková normální rodinka), který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice nakonec stejně zamotá několik mužů. Lindě charismatický developer Jakub (Michal Žebrowski – Zaklínač, Šrámy), který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar (polský dabér a herec – Krzysztof Tyniec), jehož je ochotná si vzít, „protože ji má rád“. A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi (Petr Vaněk – Tobruk,Márinka)… Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali…(Bioscop)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 12. ledna 2017.

 

Komedie / Romantický
Česko / Slovensko, 2017, 107 min

Režie: Marta Ferencová

Předloha: Eva Urbaníková (kniha)

Scénář: Marta Ferencová, Eva Urbaníková

Kamera: Peter Bencsík

Hudba: René Rypar

Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg, Ondřej Sokol, Petr Vaněk, Ľuboš Kostelný, Zuzana Kronerová, Luděk Sobota, Jan Budař, Vlastina Svátková, Petra Hřebíčková, Bronisław Wrocławski, Vladimíra Havlíčková, Marek Salvet, David Piskor, Amélie Pokorná, Václav Upír Krejčí, Leoš Mareš

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/403741-vsechno-nebo-nic/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.