Kinotip: Vražda v Orient expresu

Legendární dílo slavné britské spisovatelky Agathy Christie se dočká v pořadí již třetího filmového zpracování, tentokráte větší dražší a hollywoodštější.

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot (Kenneth Branagh – Harry Potter a Tajemná komnata, Dunkerk), musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří. (CinemArt)

 

Oficiální premiéra je stanovena na 9 listopadu 2017.

 

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller
USA / Malta, 2017, 114 min

Režie: Kenneth Branagh

Předloha: Agatha Christie (kniha)

Scénář: Michael Green

Kamera: Haris Zambarloukos

Hudba: Patrick Doyle

Hrají: Johnny Depp, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Kenneth Branagh, Willem Dafoe, Judi Dench, Lucy Boynton, Leslie Odom Jr., Derek Jacobi, Tom Bateman, Joseph Long,Olivia Colman, Sergej Polunin, Marwan Kenzari, Richard Price, Josh Gad, Manuel Garcia-Rulfo

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/53978-vrazda-v-orient-expresu/prehled/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.