Knižní tip – Javascript okamžitě

Knižní tip - Javascript okamžitě

Seznamte se za víkend s programovacím jazykem, se kterým se setkáváte každý den – JavaScript využívají všechny velké internetové projekty, jako jsou Google, Facebook nebo Twitter.

Naučíte se, jak vdechnout svým internetovým stránkám život a změnit je z nudné statické prezentace na moderní dynamický web.

V osmi kapitolách vás autoři provedou JavaScriptem jednoduchou formou od úplných základů na praktických příkladech. Za víkend se naučíte pracovat s proměnnými, typy, datovými strukturami, využívat cykly, objekty a funkce. S nově probíranými tématy vytvoříte úkolovník, který budete postupně vylepšovat. V poslední kapitole jej doplníte o poutavou vizuální prezentaci, jak si v plnění úkolů stojíte.

 

 

 

 

Publikace vás mimo jiné naučí:

– Pracovat s proměnnými a datovými strukturami
– Vyžívat cykly a skoky
– Pracovat s modelem DOM
– Řídit obsluhu událostí
– Kreslit a vytvářet grafiku

Čtenáři si mohou na adrese http://knihy.cpress.cz/K2139 pod odkazem Soubory ke stažení stáhnout soubory se zdrojovými kódy použitými v knize.

O autorech:

Ara Pehlivanian
se na webu pohybuje od roku 1997. Pracoval na řadě velkých webových projektů, patřil mezi přední vývojáře služby Yahoo! Mail a v současnosti pracuje jako vývojář JavaScriptu v týmu HP Cloud Services.

Don Nguyen
vyvíjí v JavaScriptu již řadu let. Nejprve pracoval s tímto jazykem na straně serveru v podobě Node.js, později přešel i na stranu klienta a úspěšně obě varianty kombinuje.

 

 

Název knihy: Javascript okamžitě

Autoři: Ara Pehlivanian, Don Nguyen

Žánr: programování www stránek
Doporučeno od: 15 let

EAN: 9788025141632
ISBN: 978-80-25-14163-2
Počet stran: 160 stran
Formát: 167×225 mm – brožovaná lepená
Nakladatelstvi: Computer Press
Datum vydání: 19. 2. 2014

E-shop: http://knihy.cpress.cz/javascript-okamzite.html 

Ukázková kapitola: zde 
Obsah: zde 

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů – knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Nakladatelství Albatros Media a.s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.