Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Knižní tip – Kleopatra

Knižní tip - KleopatraSlavný makedonský vojevůdce Alexandr Veliký vytvořil během velmi krátkého života jednu z největších říší historie. Po dobyvatelově smrti se rozpadla na menší státy, v nichž moc převzali jeho generálové. Egypt ovládl Ptolemaios a založil zde mocnou dynastii faraonů, která pod pyramidami vládla po tři staletí.

 

Posledním a nejznámějším z řeckých panovníků v Egyptě byla krásná a fascinující Kleopatra. Její život popisuje poutavý román známého britského spisovatele H. R. Haggarda. Je to dobrodružný příběh o touze po moci, lásce i zradě, který vypráví kněz Harmachis, v jehož žilách kolovala krev pradávných egyptských faraonů.

 

 

 

 

 

 

 

 

OmegaAutor: Henry Rider Haggard
Překladatel: Josef Bartoš
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2014
Počet stran: 256
Vazba: vázaná
Jazyk: čeština
Formát: 130×200 mm
EAN: 9788073901097
ISBN: 978-80-7390-109-7

E-shop: www.knihyomega.cz

 

O autorovi

Henry Rider Haggard pocházel z britské šlechtické rodiny, ale jako osmý syn nemohl očekávat bezpracný život bohatého dědice. Rodiče mu proto naplánovali diplomatickou dráhu. Na cestách do Afriky se setkal s objeviteli pozůstatků starodávných civilizací, které ho velmi zaujaly. Po návratu do Anglie vystudoval práva, ale záhy zjistil, že smyslem jeho života je literatura. Ve věku dvaceti osmi let vydal první román Úsvit a po něm následovala dlouhá řada dalších. Je považován za jednoho ze zakladatelů fantasy žánru, který mimo jiné inspiroval i takového velikána, jakým je J. R. R. Tolkien. Mezi Haggardova nejznámější díla patří dobrodružný příběh Doly krále Šalamouna a historický román Kleopatra.

 

{source}[[iframe width=”600″ height=”461″ src=”//e.issuu.com/embed.html#0/7060883″ frameborder=”0″ allowfullscreen]][[/iframe]]{/source}

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.