Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Knižní tip: Táňa Keleová-Vasilková – Nataša

Knižní tip: Táňa Keleová-Vasilková - NatašaŽárlivost má mnoho tváří… Vždy však v partnerovi vyvolává pocity beznaděje, přináší slzy a bolest.

Důkazem toho je i příběh Nataši, dvaačtyřicetileté fotografky, vdané ženy a matky dvou synů. Jak se vyrovná s Vojtovou chorobnou – a bezdůvodnou žárlivostí? Zůstane s ním v manželství, nebo se rozhodne pro rozvod?

Milé čtenářky, doufám, že se vám kniha bude stejně tak dobře číst, jako mně se psala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Název knihy: Nataša
Autor: Táňa Keleová-Vasilková
Nakladatelství: NOXI
EAN: 9788081110115
ISBN: 978-80-8111-011-5
Počet stran: 296
Rozměr: 130 x 206 mm
E-shop: http://www.noxi.cz

O autorce:

Táňa Keleová-Vasilková je jednou z nejúspěšnějších spisovatelek na Slovensku. Narodila se v Chomutově v severních Čechách. Od svých čtyř let žije v Bratislavě.

Narodila se v rodině slovenského publicisty a cestovatele Františka Keleho. Jako čtyřletá se přestěhovala s rodiči do Bratislavy, kde od té doby žije a pracuje. Vystudovala gymnázium a žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V letech 1987–1991 pracovala jako redaktorka v časopisech. Od roku 1991 je spisovatelkou na plný úvazek. Je vdaná a má tři děti, s nimiž a manželem a s fenkou Bárou žije v Devínské Nové Vsi.

Trapas u vydavatele
Už jako studentka zveřejňovala své první práce v časopise Kamarád. V současnosti píše výlučně romány pro ženy, v nichž zobrazuje životní situace dnešních žen a rodin.

Když před patnácti lety Táňa Keleová–Vasilková nabízela ve vydavatelstvích svou prvotinu, nikdo ji neznal a vydání bylo téměř nemožné kvůli trhu, který nebyl nakloněn novým začínajícím spisovatelům. Nakonec se jí to (po téměř třech letech) podařilo a její první kniha spatřila světlo světa.

Druhou knihu vydal její manžel (na fotografii po Tánině pravici), díky finanční pomoci rodičů a přátel. Svůj třetí rukopis už nabídla největšímu vydavatelství na Slovensku. Trémou se jí popsané papíry rozsypaly přímo před generální ředitelkou. Táňa při sbírání archů po kolenou prosila, aby si to jen přečetla. Paní ředitelka jí hned druhý den volala, že obsah ji už po pár stránkách zaujal natolik, že se rozhodla knihu vydat.

Každý život vydá na román
Dnes je Táňa jednou z nejúspěšnějších slovenských spisovatelek a na kontě má čtyřiadvacet románů; téměř za všechny dostala ocenění Zlatá či Platinová kniha. Rychle si získala výsadní postavení mezi představitelkami tzv. ženské literatury. Úspěch jejích knih – vysoké náklady a mnohé reedice – byl pravděpodobně impulsem pro nové autorky. Její hrdinky i reálie jejich příběhů jsou domácí, její ženské postavy prožívají obyčejné každodenní, skutečné problémy v rodině, sousedské vztahy apod.

Táňa tvrdí, že každý život vydá na román. V jednom ději často vrství několik motivů, témata jsou aktuální, přímo bytostně se dotýkají většiny čtenářek. Lze říci, že její příběhy zčásti suplují i mimoliterární funkce komunikace.

Oblíbená spisovatelka je nominována na ocenění SLOVENKA ROKU 2009 v kategorii Umění a kultura.

 


Noxi

Vydavatelství NOXI působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je Jana Mišíková.

Čtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.