Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: Bratrstvo run

Bratrstvo runPoté co spolupracovník spisovatele Waltra Scotta narazí v klášterní knihovně na záhadnou část starého rukopisu napsaného runami a krátce nato je nalezen mrtev, začnou se dít velmi znepokojivé události.

Úmyslně založený požár v knihovně, vražda Scottova mentora, jenž mu prozradil existenci tajné sekty navazující na tradice “zlých” druidů, i několik pokusů připravit o život jeho samotného utvrdí sira Waltra v rozhodnutí pustit se do pátrání na vlastní pěst. Narazí však na neproniknutelnou hradbu mlčení.

Jaké prastaré tajemství skrývají mnichové v kelském opatství? Co znamená zlověstná mečová runa, s níž se sir Walter a jeho synovec Quentin setkávají od chvíle, kdy se neohroženě snaží odhalit tajuplný příběh? Jaká neblahá kouzla se odehrávají na nedalekém obětišti, kde se scházejí podivní “zakuklenci”? A co tají královský inspektor, kterého vyslali z Londýna, aby případ vyšetřil?

Události, jejichž původ spočívá v dávné minulosti, se nezadržitelně řítí vpřed… 

Pokračování pod názvem Odkaz run.

 

 

  

 

Hodnocení čtenářů:

Zajímavá kniha, kdy hlavním hrdinou je známý spisovatel Walter Scott. Knihu jsem hltala jedním dechem a nemohla jsem se dočkat konce.
Moonchild

První čtvrtka trochu zdlouhavější, pak knížka nabrala spád a už jsem se od ní neodtrhla. Napínavá a nepředvídatelná až do konce.
Dexeded

Jedním slovem PERFEKTNÍ !!! Napínavé, tajemné… moc dobře se to čte. Jen prosím po přečtení nepřemýšlet, jak to ve skutečnosti vlastně bylo.
Val

 

Název knihy:                     Bratrstvo run
Originální název:              Die Bruderschaft der Runen
Autor:                                  Michael Peinkofer
Žánr:                                   Beletrie, Romány historické
Rok vydání:                       2015, 1. vydání vyšlo 2007
Počet stran:                       576
Nakladatelství:                  Knižní klub

Formát:                              135 × 207, vázaná
EAN:                                   9788024248264
ISBN:                                  978-80-242-4826-4
E-shop:                               http://www.bux.cz/knihy

  

O autorovi:

Michael Peinkofer, narozen v roce 1969, vystudoval v Mnichově germanistiku a historii. Od roku 1995 se věnuje spisovatelské dráze, působí také jako žurnalista a překladatel. Se svou rodinou žije v Allgäu.

 

 


Knižní klubKnižní klub – na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku EMG. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

 

                    EMG

Euromedia Group, k. s., (dále jen EMG) patří mezi nejsilnější a největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Knižní klub (od r. 1992), Odeon (od r. 1999), Ikar (od r. 2000), Universum (od r. 2000) a YOLI (od r. 2014). Jednotlivé nakladatelské značky EMG svým zaměřením usnadňují čtenáři orientaci. Majitelem EMG je společnost Arraviet, s.r.o.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.