Knižní tip – Čarodějnictví: globální historie

Čarodějnictví: globální historie

Nová kniha významného německého historika, který se zabývá čarodějnictvím nejen jako historickým, ale zároveň i současným fenoménem.

Autor přináší nový pohled na dějiny čarodějnictví na evropském kontinentu, který opírá o nejnovější historické a antropologické výzkumy, a zároveň poukazuje na skutečnost, že hony na čarodějnice nejsou jen součástí evropské minulosti. Zatímco bylo pronásledování čarodějnic v Evropě dávno zakázáno, jiné společnosti ještě stále zápasily s myšlenkou, že čarodějnice neexistují. Jak autor dokládá, hony na čarodějnice stále představují aktuální problém zejména v Africe a mezi některými původními kmeny v Americe, Asii a Austrálii. Nakonec víra v to, že jsou někteří lidé schopni způsobit někomu jinému újmu svými nadpřirozenými schopnostmi, dodnes přetrvává po celém světě.

 

 

 

 

 

 

Název knihy:              Čarodějnictví: globální historie
Čarodějnictví: globální historieAutor:                           Wolfgang Behringer
Žánr:                            poznání, vzdělání, historie

Nakladatelstvi:           X.Y.Z.
Datum vydání:            6. 6. 2016
Doporučeno od:         +15 let

EAN:                             9788073887605
Počet stran:                 424 stran
Formát:                        145×205 mm – vázaná s lam. potahem

E-shop:                        http://knihy.cpress.cz

Ukázková kapitola:    http://knihy.cpress.cz

 

 Čarodějnictví: globální historie

 

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.