Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: Dědictví kostí

Dědictví kostíNejlepší španělská detektivka roku 2013 pokračuje.

Inspektorka Amaia Salazarová se vrací do údolí řeky Baztán v Baskicku, kde před časem uzavřela případ tzv. basajauna a shromáždila důkazy proti Jasonu Medinovi. Schyluje se k soudnímu líčení. Obviněný Medina, který zavraždil, znásilnil a zmrzačil několik mladých dívek, však těsně před jeho začátkem spáchá sebevraždu. V dopise na rozloučenou, který adresoval Amaie, zanechal stručnou a znepokojující zprávu: Tartalo. Další bytost z baskických mýtů…

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Ohlasy

Dolores Redondo je po Stiegu Larssonovi novým velkým zjevem žánru.
Peter Nadermann, producent filmů podle trilogie Milénium Stiega Larssona

Název:                      Dědictví kostí
Autor:                        Dolores Redondo
Nakladatelství PanteonNakladatelství:        Panteon
ISBN:                        978-80-87697-27-6
EAN:                         9788087697276
Počet stran:             580
Vazba:                      pevná
Formát, hmotnost:  134 × 210 mm
Datum vydání:         1. 10. 2014

Formát:                      kniha, e-kniha
E-shop:                      http://knihypanteon.cz

 

 

 

DDolores Redondoolores Redondo

* 1969, Donostia – San Sebastián
Studovala práva a gastronomii a v průběhu let se věnovala různým povoláním. Začala psát krátké povídky a pohádky. V roce 2009 publikovala svůj první román Los privilegios del ángel (Výsady anděla) a v lednu 2013 vyšel Neviditelný strážce, první díl trilogie Baztán. Jde o výjimečný nakladatelský počin. Ve Španělsku se záhy prodalo 100 000 výtisků a román se překládá do 20 světových jazyků a autorská práva na zfilmování koupil tentýž producent, který vsadil na trilogii Stiega Larssona Milénium.

 

Momentálně žije v Navaře, kde pracuje na pokračování trilogie s inspektorkou Amaiou Salazarovou jako hlavní hrdinkou.

 

www.doloresredondomeira.com

 

 

 

Nakladatelství Patheon
Nakladatelství Panteon
vzniklo v roce 2012 a na české poměry se o něm nebývale rychle začalo mluvit. Od začátku se zaměřilo na vydávání úspěšných titulů současné zahraniční beletrie, které většinou spojuje detektivní žánr.

Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel od švédského autora Jonase Jonassona, se kterou nakladatelství přišlo v roce 2012, se doslova přes noc stala bestsellerem a prodalo se jí neuvěřitelných 50 tisíc výtisků.

Úspěšné byly i další knihy, které Panteon vydal v roce 2013 – Konec vosí sezóny od Denise Miny, kniha Neviditelný strážce, kterou napsala španělská autorka Dolores Redondo, Případ Vincent Franke Christoffera Carlssona i Vodní labyrint od Erica Frattiniho.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.