Knižní tip: Hra s vonným dýmem

Hra s vonným dýmemKaždý nemusí být tím, kým se zdá, a některé hry přinášejí smrt…

Nejpodivnější případ šógunova komořího Sana Ičiró

Píše se rok 1703. Japonské město Edo téměř srovná se zemí strašlivé zemětřesení. Na pozadí skutečné historické události se rozvíjí příběh o vraždě, vášni a nejpodivuhodnějším případu, jaký kdy šógunův komoří Sano Ičiró musel objasnit.

Ve zříceném domě jsou nalezeny tři ženy. O život přišly při módní hře, kdy se hráči podle vůně dýmu snaží určit, jaké látky vonná kuřidla obsahují. Jen v nich obvykle nebývá přimíchán jed…

Sano už se ve svém novém úřadu vyšetřováním zločinů nezabývá, ale urozený a mocný otec dvou zavražděných mladých žen jej dotlačí do situace, kdy nemá na vybranou… Buď vypátrá vraha, nebo bude mít na svědomí šógunovu smrt. Podezřelých je mnoho, ale ještě víc je snad tajemství. Každý má co skrývat.

Čtenáři se tedy mohou těšit nejen na pořádnou porci napětí a neskutečné dějové zvraty, ale i na staré známé. Sanův přítel Hirata se zaplete s duchem dávného bojovníka a věčný nepřítel Janagisawa se vynoří ze zapomnění s nejdrzejším tahem své kariéry…

 

 

 

{source}[[div data-configid=“0/32684337″ style=“width: 600px; height: 456px;“ class=“issuuembed“]][[/div]][[script type=“text/javascript“ src=“//e.issuu.com/embed.js“ async=“true“]][[/script]]{/source} 

 

Hodnocení čtenářů: 

Opět detektivka, která nezklamala, probírala jsem se jí celou dovolenou a stejně závěr docela překvapil…
– Vojslava

O něco málo horší než předchozí díl o známé události okolo 47 róninů a pána Asady. Rozuzlení ale velmi zajímavé a docela překvapivé a vytkla bych snad jen vysokou úmrtnost velitelů ochranky paní Reiko, což však při jejím způsobu života není zas až tak překvapivé. V tomto díle je trošku v pozadí a zatím poněkud otupena linie ostrých sporů mezi současným komořím Sanem a bývalým Janagisawou, jeho nesmiřitelným nepřítelem (zvláště po události z konce minulého dílu), která je lepší a napínavější než jednotlivé případy (zajímá mě její další směr, no ten je jasný, takže mě zajímá spíš jeho pokračování) a navíc se (také už v minulém díle) objevila nová linie, táhnoucí se napříč díly, jejímž účastníkem je pro změnu Hirata a týká se (nejen) mnicha a mistra bojových umění Ozuna a jeho tajemné knihy. S hrůzou jsem u těchto tří posledních dílů zjistila, že fandím záporákům (aspoň v první oné linii, proti Hiratovi by to bylo nemožno, no buď jsem konečně dospěla nebo se dočista zbláznila…)
– Elizabeth_ba

Zajímavý příběh
– Jaja1989

 

Název knihy:                 HRA S VONNÝM DÝMEM
MetaforaAutorka:                         Laura Joh Rowland
Překlad:                         Viktor Faktor
Žánr:                               literatura světová – detektivky

Nakladatelství:              Metafora
Rok vydání:                   2014

Počet stran:                  336
Vazba knihy:                vázaná s přebalem

ISBN:                              978-80-7359-420-6
EAN:                               9 788073 594206

E-shop:                           http://www.metafora.cz

 

MetaforaNakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001.

Zaměřuje se zejména na literaturu překladovou, autoři knih pocházejí ze všech koutů světa. Protože výjimky potvrzují pravidlo, tu a tam se objevují i díla českých autorů.

Vybrat si můžete beletrii vážnou i veselou, thrillery i detektivky z minulosti, současnosti i budoucnosti, knihy z oblasti esoteriky či východní filozofie.

V roce 2012 začalo vydávat novou, poutavou knižní řadu plnou neobyčejných odhalení: beletrizované životopisy.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.