Knižní tip: Illuminae (recenze)

Amie Kaufman, Jay Kristoff - Illuminaerecenze knihy
Amie Kaufman, Jay Kristoff – Illuminae

Netuším, jestli takovou věc vůbec najdeš. Námořní pěšák, jméno James McNulty. Cáklejší než kostel plnej magorů na prachu, ale dobrej chlap.

Dramatický příběh o přežití, ztrátě domova a bezmoci doprovází mimořádně originální grafické zpracování dokumentů, e-mailů, vojenských zpráv a novinových článků.

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Tohle byla naprosto úžasná jízda. Zážitek na který se nezapomíná. Už se třepu na druhý díl. Ten musím mít!
Když jsem zaregistrovala, že kniha vychází, tak jsem si říkala, jak by bylo fajn ji dostat do rukou. Nejen, že se mi líbila obálka, která těma barvama září široko daleko, ale lákala mě i z důvodu tloušťky. Miluju tlusté knihy. Když jsem si pak zjistila, že je to scifi, vydává ji CooBoo, tak bylo rozhodnuto. Chci ji!
Díky jedné skvělé dámě jsem ji získala jako recenzní výtisk a ihned, co mi čas dovolil, jsem se pustila do čtení. A víte co? Bylo to naprosto luxusní!

Kady, což je hlavní hrdinka celého příběhu, je normální holka, která stojí před nenormálním problémem. Zachránit x tisíc lidí z děsné lapálie a k tomu neohrozit ani svůj život. Neslučitelné. Příběh je naprosto dokonalý. Jakmile jsem si zvykla na všelijaké krkolomné názvy různých součástek a programů v počítači, tak to bylo pošušňáníčko. Mám takový nějaký neblahý pocit, že se teď nebudu umět do žádné knížky začíst… Po této to bude minimálně těžké.

Co jsem se doslechla o Koperníku, nemůžu na tebe přestat myslet – tím samozřejmě neruším ten slib, že jestli zas budeš dolejzat, nakopu tě, až z tebe bude soprán, ale musela jsem si zjistit, jestli jsi v pohodě.

Při čtení této tlusté krasavice vám nebude nic chybět. Užijete si vtip, ironii, romantické chvilky, napínavé dění, trochu nějaké té morbidnosti, vraždu… A to vše ve vesmíru. V nekonečnu, v černé díře, kde nic není, kam až oči dohlédnou. Díky mé fantazii jsem se chvílemi přesvědčovala, zda se pořád nacházím tam, kde mám být.

Teď trochu něco k tomu, jakým způsobem je kniha udělaná. Jelikož její grafické zpracování je naprosto jedinečné, nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala. Plánky vesmírných plavidel, fotky pasažérů.
Příběh je složen z emailů, z dokumentů, ze zpráv hlasových, kdy na každé stránce jasně poznáte, co právě čtete. Jestli email nebo rozhovor. Některé stránky, kdy probíhala konverzace se systémem Spiro jsou zase černé s bílým písmem… Je to naprosto úchvatné. Já nemám slov a nedokážu vám ani popsat, jak perfektně kniha vypadá. Nejjednodušší je jít do knihkupectví a vzít si ji do ruky. Prolistovat. A zamilovat se.

Jsem nadšená a určitě doporučuji k přečtení vám všem. Může ji číst i holka i kluk, starý nebo mladý. Budete se bavit tím, co se v ději stane, budete se bavit i tím, jak vypadají stránky a věřím, že někdy, tak jako já, se budete divit, jak autoři perfektně dokážou upoutat pozornost.

 

Amie Kaufman, Jay Kristoff - Illuminae

 

Název knihy:              Illuminae
Autor:                          Amie Kaufman, Jay Kristoff
Amie Kaufman, Jay Kristoff - IlluminaePřeklad:                      Richard Podaný
Žánr:                            romány, sci-fi, fantasy

Nakladatelstvi:           COOBOO
Datum vydání:           14. 11. 2016
Doporučeno od:        +15 let

EAN:                            9788075442239
Počet stran:                608
Formát:                       152 x 288 mm
                                     vázaná s lam. potahem

E-shop:                       kniha – http://knihy.cpress.cz

Ukázková kapitola:   http://knihy.cpress.cz

Databáze knih:          www.DatabazeKnih.cz

 

 


CooBooCooBoo
je nakladatelství knih především pro teenagery, které vzniklo v roce 2009. Jeho název je zkratkou slov cool a books. CooBoo se proto nebojí vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale i tituly určené jen pro pobavení a odpočinek. Ročně vydá přes šedesát pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i z oblasti non-fiction. Nechybí mezi nimi ani komiksy, mezi nimiž se najde i celá řada kvalitních titulů od Pupíků přes Thorgala až po Leonarda a Malého upírka.

K nejúspěšnějším titulům nakladatelství patří například Deník malého poseroutky, zpěvník Tomáše Kluse Já, písničkář, hororová série Darrena Shana Demonata, romány Sarah Dessenové nebo příběhy z Monster High.

V roce 2011 začaly knihy se značkou CooBoo vycházet také na Slovensku, takže už teď si slovenští čtenáři mohou užít oblíbené série Tajný kruh nebo Oliver Nocturno v rodném jazyce, a další tituly na sebe nenechají dlouho čekat.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading. 

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)